Data dodania: 16.08.2022  |  wyświetlenia: 998
O bezpieczeństwie nad wodą
Półkolonię PMOS odwiedzili policjanci i ratownicy wodni
Piscy policjanci wspólnie z ratownikami wodnymi ze Stowarzyszenia „PODWODNIK”, na terenie przystani Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Piszu promowali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Na przystani Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Piszu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu razem z ratownikami wodnymi ze Stowarzyszenia „PODWODNIK” Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych spotkali się z grupą około 50 dzieci wypoczywające na półkoloniach zorganizowanych przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu. Wszystko po to, by promować zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 
W trakcie spotkania Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie oraz przypomnieli najważniejsze zasady obowiązujące podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci przypomnieli także o tym, że nie można przebywać w wodzie gdy zakazuje tego ratownik lub wywieszona jest czerwona flaga, ponadto przypomnieli o tym, że nie wskakujemy do wody gdy jesteśmy rozgrzani po dłuższym opalaniu. Podczas spotkania na uczestników półkolonii czekało także mnóstwo atrakcji. Głównym punktem spotkania była możliwość przepłynięcia się policyjną łodzią. Można było zobaczyć sprzęt, jaki na co dzień wykorzystują policjanci i ratownicy. Na stoisku policyjnym najmłodszym najbardziej podobał się radiowóz i robienie odcisków palców.


U ratowników dużym zainteresowaniem cieszyła się praktyczna nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomów.


„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to ogólnopolska akcja promująca zasady bezpiecznego wypoczynku nad akwenami. Wszystkim zależy bowiem na tym, by wakacje były nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt