Data dodania: 13.05.2022  |  wyświetlenia: 1281
Jazda rowerem to dla nich przyjemność
Ponad 40 uczniów SP nr 2 w Piszu zdało egzamin na kartę rowerową
12 maja na terenie SP nr 2 w Piszu przeprowadzony został etap praktyczny egzaminu na kartę rowerową. Egzaminatorami byli policjanci z KPP w Piszu.
47 uczniów z klas 4, 5 i 6 SP nr 2 w Piszu z sukcesem zdało etap teoretyczny, który był przepustką do udziału w etapie drugim, gdzie sprawdzana była praktyczna umiejętność jazdy rowerem.Lubię jeździć rowerem, codziennie po szkole jeżdżę - na podwórku lub w parku.
To nie jest trudne - trzeba patrzeć na znaki i uda się! Trudniejsze były te pytania o przepisy, teraz najprzyjemniejsze. Nie boję się, trenowałem codziennie.


I zgodnie z przewidywaniami, wszyscy świetnie dali sobie radę, a co za tym idzie stali się posiadaczami dokumentu uprawniającego do kierowania rowerem.Rozpoczął się sezon sezon rowerowy. Warto zapoznać się lub przypomnieć sobie przepisy dotyczące uprawnień. Zadbajmy także o to, by dzieci również posiadały stosowne uprawnienia, a tym samym wiedzę i umiejętności, do bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem - komentują policjanci.
Zanim wyjedziemy na wiosenną przejażdżkę jednośladem, warto wiedzieć:
  • dzieci w wieku do lat 10 mogą poruszać się rowerem tylko pod opieką osoby dorosłej. Wówczas dziecko kierujące rowerem korzysta z drogi jako pieszy. W tym przypadku nie jest wymagany żaden dokument.
  • dzieci w wieku pomiędzy 10 a 18 lat powinni posiadać Kartę rowerową, Prawo jazdy kategorii AM (minimalny wiek: 14 lat), Prawo jazdy kategorii A1, B1 lub T (minimalny wiek: 16 lat).
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Bartek bez majtek

Dziś karta rowerowa to także substytut ślubu. Czyli będą nowe rodziny tzw. rowerowe. Wszechstronne uprawnienia daje taka karta. I komarem można jeździ i żyć na kartę rowerową.

Zamężna Jolka

Byndo wypadki.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt