Data dodania: 14.01.2022  |  wyświetlenia: 1252
Biała Piska szykuje się na ferie
W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi, przy Szkole Podstawowej w Białej Piskiej rozpoczęto wylewanie lodowiska. Jeśli pogoda dopisze szykuje się świetna zabawa.
Ogrodzony i oświetlony teren Orlika w Białej Piskiej to wymarzone miejsce, aby poćwiczyć łyżwiarskie umiejętności. Niestety, odpowiednio przygotowana infrastruktura nie wystarczy do pełni sukcesu, drugą składową jest odpowiednia aura. Ta, jak wiadomo, lubi płatać figle.
Patrzymy z nadzieją na prognozę pogody, według niej temperatura ma być ujemna - mówią organizatorzy - Zatem ferie zapowiadają się znakomicie, a nasze lodowisko będzie miało szansę przyjąć wielu chętnych.
Każdy może przyjść i spróbować, niezależnie od tego, czy to początkujący łyżwiarze, czy w znacznym zaawansowaniu. Jednorazowo na taflę będzie mogło wejść 25 osób,
Na orliku mamy też łyżwy, które podobnie jak rok temu będzie można wypożyczyć za darmo - przypominają organizatorzy.
Lodowisko w Białej Piskiej nie musi być jedyną tego typu atrakcją w powiecie. Państwowa Straż Pożarna pomaga w organizacji bezpiecznych lodowisk organizując bezpłatną pomoc związaną z wylaniem wody na uprzednio przygotowane miejsca do założenia lodowiska lub ślizgawki. Chcąc skorzystać z naszej pomocy należy spełnić kilka warunków:
  • z wnioskiem w tej sprawie musi wystąpić dyrektor szkoły lub zarządca terenu;
  • do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska;
  • warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu poprzez wyrównanie terenu, usypanie band z piasku lub śniegu ewentualne ustawienie barierek.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt