Data dodania: 30.09.2021  |  wyświetlenia: 1167
Akcja sadziMY 30.09-1.10
Posadź swoje drzewko. Nadleśnictwo rozdaje sadzonki
Fot. Nadleśnictwo Pisz
Nadleśnictwo Pisz w dniach 30 września i 1 października rozda 2 tysiące sadzonek świerka pospolitego.
Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Do rozdania jest aż milion młodych drzewek. To już trzecia edycja akcji.
Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.
Nadleśnictwa udostępnią każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiedzą, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki.


Sadzonki będą rozdawane w siedzibie Nadleśnictwa Pisz, (ul. Gdańska 24, 12-200 Pisz) w dniach 30 września i 1 października 2021 r. w godzinach 10:00-15:00 lub do wyczerpania zapasów w danym dniu.
   
Dołącz do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, odbierając swoje drzewko (max. 2 szt. na 1 osobę) i sadząc je w swoim otoczeniu.  
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
pisak

chyba już czas weryfikować jak nasze lasy w powiecie realizują wycinki, na jaką skalę i czy w czasie informują o tym mieszkańców. Dodatkowo czy terminowo odsądzają nowe. Teraz jest zero kontroli, tną na skalę dotąd niespotykaną. Trzeba to skończyć, bo wkrótce zostaniemy z samym betonem...

RealMadness

szukają frajerów żeby za darmo na sadzonki pojechali czy jak ?

Kaczka

Rozdają sadzonki ,bo obecnie wycinają tyle drzew ,że nie są w stanie uzupełnić tych wyciętych drzew sami. Oczywiście propaganda w TVP 1 mówi co innego.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt