Data dodania: 01.07.2021  |  wyświetlenia: 1594
Obok Kamiennej Baby stanie smart ławka
Fot. Marcin Jakowiak / UM Białystok
Smart ławka w Białymstoku
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przeznaczył ponad 225 tys. zł na dofinansowanie działań z zakresu turystyki w ramach konkursu „Łączy nas turystyka” w 2021 roku. W gronie zwycięskich projektów znalazł się ten, zgłoszony przez Gminę Pisz.
Ideą przedsięwzięcia było podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez poprawę jakości architektury turystycznej i przestrzeni publicznych.

Finansowe wsparcie otrzymają zadania związane z budową, rozbudową, doposażeniem, odnową czy modernizacją ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej w województwie warmińsko-mazurskim. Do nich można zaliczyć m.in. zagospodarowywanie plaż, kształtowanie terenów zielonych, urządzanie miejsc odpoczynku dla rowerzystów i kajakarzy na szlakach turystycznych czy znakowanie szlaków w terenie.

Tego typu rozwiązanie funkcjonuje obecnie w wielu miastach. Oto przykład z Białegostoku

Fot. Marcin Jakowiak / UM Białystok

Do tegorocznego konkursu złożono 32 wnioski. Dofinansowanych zostało 15 projektów na łączną kwotę 225 tys. zł. Wsparcie trafi do gmin: Giżycko, Frombork, Węgorzewo, Nowe Miasto Lubawskie, Srokowo, Kurzętnik, Gietrzwałd, Zalewo, Pisz, Górowo Iławeckie, Rozogi, Orzysz, Braniewo, Iława oraz Mrągowo.

Projekt złożony przez Gminę Pisz był jednym z 15, który otrzymał dofinansowanie. Dotacja w wysokości 12 tys. zł przeznaczona zostanie na zakup i montaż solarnej smart ławki. Piski samorząd planuje na realizację tego przedsięwzięcia przeznaczyć około 25 tys. zł. 

Jak informuje UM Pisz solarna smart ławka stanie na Placu Daszyńskiego, najprawdopodobniej w sąsiedztwie Kamiennej Baby.

Źródło: warmia.mazury.pl

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piszanin

Już nawet nie odnoszę wrażenia, a żyję świadomością całkowitego rozjazdu pomiędzy rzeczywistymi czynnikami zwiększającymi atrakcyjność miejscowości a tym co siedzi w głowach włodarzy. Pisz i okolice długo nie zapiszą się w świadomości potencjalnych turystów jako miasto warte odwiedzenia, dopóki na pytanie "Co sprawi, że Pisz stanie się celem turystów?" będą pojawiać się pomysły typu "Ławka z USB" (lub "Pomnik Wańkowicza" - przykład sprzed lat). Bo przecież każdy, kto szuka idealnego miasta na urlop najpierw sprawdza, które miasto zapewni mu ławkę z możliwością podładowania telefonu. Włodarze miasta (nie tylko Pisza, ale i okolicznych miejscowości/wiosek, które łączy wspólny mianownik- bycie polską B) nie mają wystarczającego potencjału intelektualnego aby kierować samochodem, a co dopiero miastem.

Pisz

Daję dwa dni i będzie zniszczona szkoda tylko pieniędzy ???

Piszanin

Weźcie się ludzie za robotę...odnoszę wrażenie że u Nas w mieście naprawdę jest co robić....a nie mydlić oczy ławką z usb za 25.000 złotych.

Mieczysław

Panie burmistrzu zacznijcie inwestować w kanalizacje bo to co przez tyle lat się dzieje to jakiś absurd . Z tego co się da zobaczyć to tam gdzie inwestor ma pieniądze to miasto stać na rozbudowę sieci kanalizacyjnej . A na wioskach niech leją na pola .

Pan Bolo

Może tak więcej koszy na śmieci postawić i częściej je opróżniać , a nie tylko syf wszędzie.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt