Data dodania: 01.07.2021  |  wyświetlenia: 1835
Co ciekawego w Piszu i okolicy
Wakacje w naszym mieście wcale nie muszą być nudne
Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Najbliższe dwa miesiące dostarczą atrakcji i zabaw zarówno dla mieszkańców, jak i turystów w każdym wieku.
Piski Dom Kultury organizuje „Wakacje w mieście” – jest to seria dwugodzinnych animacji o różnej tematyce. Dzień zabaw i gier (8 lipca), Dzień z nutkami (29 lipca) – karaoke i zabawy z instrumentami, Żyj zdrowo na sportowo (5 sierpnia) – konkurencje i zabawy sportowe a także Balonowe potyczki (26 sierpnia). Do wzięcia udziału zachęca się nie tylko mieszkańców Pisza, ale również osoby odwiedzające nasze miasto. Animacje odbędą się na Pl. Daszyńskiego, w godzinach 13:00-15:00.


PDK organizuje również imprezy cykliczne - Dni Pisza (23-24 lipca), Hip-Hop Pisz ’21 (14.08).

„Wakacje z książką” są inicjatywą Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu, która zaprasza na zajęcia inspirowane książką „Wielka Księga Super Mocy”. Odbędą się one w dniach 5-30 lipca, w poniedziałki, środy i piątki (11:00-13:00). Podczas spotkań, dzieci w wieku 6-9 lat, będą mogły odkrywać własne, niepowtarzalne supermoce za pomocą  lektury niesamowitych książek. W programie zajęć przewidziano m.in. głośne czytanie, zabawy plastyczne i ruchowe, gry planszowe, rebusy i krzyżówki.

Oferta Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przedstawia się następująco. Już w najbliższy weekend w Piszu odbędzie się Zlot Foodtrucków nad Pisą. Przewidziane są zarówno atrakcje dla dzieci, takie jak darmowe malowanie twarzy, jak również strefa piwna dla starszych uczestników. W sobotę strefa foodtruckowa będzie czynna w godzinach 12:00-22:00, w niedzielę w godzinach 12:00-20:00.


W trakcie Dni Pisza, odbędzie się turniej siatkówki plażowej. A już w sierpniu gratka dla - Turniej Streetballa, w którym swoje siły mierzyć będą drużyny koszykarskie. Przewidziany jest również turniej piłki nożnej na Orliku i rajd rowerowy nowymi ścieżkami (wrzesień).

Każdego dnia można korzystać z uroków Parku nad Pisą – dla najmłodszych zabawy w statku, dla starszych - Skate Park.


Plaża miejska i Orlik otwarte będą całe wakacje zarówno dla osób indywidualnych (w godzinach 8:00-15:00), jak i dla grup zorganizowanych (16:00-21:00 - od poniedziałku do piątku, natomiast w weekendy od 13:00 do 18:00). Przed wizytą należy zgłosić się w biurze.

Już niebawem ruszy „Projekt Jungla”. Jego odbiorcami będą tym razem starsi goście. W porcie nad Pisą pojawią się DJ, obiekty gastronomiczne, a także kino letnie. Zabawa i relaks w plenerze będą możliwe codziennie.
 
AB
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
turysta

A dla turystów żadnych atrakcji. Pozostaje tylko ścieżka rowerowa z Piszu do wiartla

Mieszkaniec

Wakacje w naszym mieście wcale nie muszą być nudne, tylko super nudne.

W odróżnieniu od Mikołajek, Giżycka i Ełku, Pisz ma do zaoferowania jedno wielkie nic.

tak myślę sobie...

Animacje na Placu Daszyńskiego od 13.00 do 15.00- jak będzie upał to współczuję i uczestnikom i animatorom 2 godzin ,,zabaw " na tym rozgrzanym brukowisku...

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt