Data dodania: 26.04.2021  |  wyświetlenia: 722
Orzysz zebrał ponad 8 ton śmieci
Wielkie sprzątanie z okazji Dnia Ziemi
22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
Do akcji włączyli się mieszkańcy wsi Karwik, którzy wspólnie na wiosnę postanowili uprzątnąć swoją wieś.
Akcja miała na celu edukację ekologiczną dzieci i dorosłych mieszkańców oraz gości z całej Gminy Pisz. Zaangażowanie społeczne w dbanie o swoje podwórko ale też o najbliższą okolicę. Miała też zachęcić do wyjścia z domu jako ekospacer połączony z dbaniem o środowisko.- mówi sołtys Karwika, Dariusz Kiński. - Chcieliśmy pokazać ile śmieci leży na poboczach i w lasach w naszej okolicy. Byśmy dbali o nasze otoczenie,  bo wszyscy z niego korzystamy.

Akcja spotkała się z dużym odzewem. Pomimo pandemii w małych grupach działało łącznie 60 osób.


Puszki, plastikowe butelki, opony, stare buty, szmaty, folie - to najczęstsze znaleziska. Wśród tych nietypowych były elementy garderoby, w tym spodnie, skarpety, bluzki i majtki. Tylko dlaczego zostawione w lesie?


Działanie na szerszą skalę, bo ogólnogminną podjął Orzysz, organizując 24 kwietnia akcję Czysta Gmina.


Możemy przyznać, że akcja CZYSTA GMINA przeszła nasze najśmielsze oczekiwania Zebraliśmy ponad 8 ton śmieci. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 500 osób, 20 sołectw, 15 grup mieszkańców, wszystkie działające na terenie gminy jednostki OSP, gminne KGW i wiele osób, które postanowiły indywidualnie przyłączyć się do akcji - informuje UM Orzysz.


Foto Sołectwo Karwik i UM Orzysz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt