Data dodania: 26.05.2020  |  wyświetlenia: 433
Zakłady bukmacherskie a eSport
Koronawirus w znaczący sposób wpłynął na ograniczenie większości rozgrywek sportowych na świecie. Część z nich powoli wraca, natomiast nie wszystkie i nie w pełnym wymiarze. To ograniczenie kontaktu z tradycyjnymi rozgrywkami skierowało część kibiców w stronę rozgrywek eSport. Wzrost zainteresowania tego typu rywalizacją widać także w zakładach bukmacherskich.
A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

eSport na nowo

eSport funkcjonuje od dawna, natomiast grupa zainteresowanych nim graczy i kibiców sukcesywnie powiększa się od kilkunastu lat, natomiast do tej pory nadał była to nieporównywalnie mniejsza widownia niż w przypadku tradycyjnych rozgrywek. W wyniku pandemii koronawirusa, przymusowego ograniczenia kontaktów z innymi, zawieszenia sporej części rozgrywek, spragnieni rozrywki kibice skierowali się w stronę eSportu. Rywalizacja toczona przede wszystkim w grach komputerowych okazała się nie mniej ciekawa niż ta tradycyjna, toczona na sportowych arenach całego świata. Ogromną popularnością zaczęło się cieszyć m.in. obstawianie rywalizacji toczonej w ramach League of Legends.

League of Legends - gra, zasady obstawiania

w League of Legends każdy walczy o zwycięstwo. Sam lub w pojedynkę. Ta gra uwielbiana przez graczy z całego świata w 2012 roku została uznana za pełnoprawny sport. Każdy turniej to prawdziwe show! Nic więc dziwnego, że niejeden kibic LOL eSport przekłada również na zakłady sportowe dostępne u legalnych bukmacherów.

W LOL najważniejsza jest strategia. Cel drużyny jest jeden - zniszczyć bazę przeciwnika. W każdej drużynie jest 5 graczy, którzy określają się wybierając spośród 140 postaci. Każda z nich ma inne umiejętności i właściwości. Już samo to, że LOL to starcie 10 różnych graczy, 2 bardzo różnych drużyn, gwarantuje nieprzewidywalność gry i utrudnia obstawianie, co czyni je oczywiście przez to jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Podczas obstawiania można typować wydarzenia, które zobaczy się podczas gry. Najpopularniejsze są oczywiście zakłady na zwycięzcę turnieju oraz zwycięzców poszczególnych meczy. Można także typować najlepszego zawodnika. Są też zakłady specjalne, niedostępne w innych dyscyplinach sportowych. Wystarczy wymienić choćby zakład na pierwszą krew, pierwszy rodzaj smoka, który pojawi się w rozgrywce, niszczyciela wieży, zabójcy barona i wiele innych. Obstawianie wyników poszczególnych starć wcale nie jest takie proste. Trzeba posiadać nie tylko dużą wiedzę o grze i zawodnikach, lecz także mieć umiejętność uważnej obserwacji, analizy i zdolności oceniania sytuacji. Wyczucie formy zawodników jest kluczowe. Przez social media można śledzić graczy i ich poczynania, obserwować, jak przekładają się one na ich formę.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt