Data dodania: 03.03.2020  |  wyświetlenia: 3711
Pojemniki w kształcie serca ma Biała Piska, Drygały i Orzysz
Niech powiat piski będzie pełen takich serc!
Jedni mają krasnale, drudzy koziołki, powiat piski zaczyna charakteryzować najpiękniejszy z symboli - serce. Kolejny zmaterializowany wyraz społecznego zaangażowania w akcję Nakręćmy się na pomaganie pojawił się przed orzyskim ratuszem.
Pierwsze serce-pojemnik na plastikowe nakrętki pojawił się w styczniu 2020 roku przed Komisariatem Policji w Białej Piskiej. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, tam działa inicjator akcji „Nakręć się na pomaganie” mł. asp. Adam Trzonkowski.


Miesiąc później serce stanęło w Drygałach. Mieszkańcy wykonali je - jak z dumą podkreślają - z własnej inicjatywy i własnym nakładem środków.2 marca instalację odsłonięto przed Ratuszem Urzędu Gminy Orzysz. Nakrętki zbierają w Orzyszu  mieszkańcy, uczniowie, instytucje oraz żołnierze. Teraz mają szanse dołączyć pozostali niezaangażowani.W tegorocznej akcji Nakręć się na pomaganie" udało się zebrać już około 9 ton plastikowych nakrętek.Organizatorzy mają nadzieję pobić ubiegłoroczny rekord 13 ton.
Z pewnością do wyniku przyłożą się uczniowie szkół podstawowych z Gminy Pisz. Z myślą o Poli Zielińskiej ruszył konkurs „ZAKRĘCENI NA MAKSA”.Celem przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości plastikowych korków, ale także rozpowszechnienie wiedzy wśród uczniów na temat możliwości recyklingu odpadów oraz wykorzystania surowców wtórnych - mówią organizatorzy ze SP 1 w Piszu -  Konkurs ten odbędzie się w ramach projektu Fundacji Edukacja Inspiracja „Plastik Bombastik- Wróg czy Przyjaciel ?” . Przeprowadzony zostanie przy współpracy z dzielnicowym asp. Adamem Trzonkowskim.
Konkurs trwa do 31 marca. Plastikowe korki należy zbierać w worki o pojemności 30 litrów lub 60 litrów. Będą one odbierane ze szkół po 31 marca. Następnie zostaną przeliczone na klasy i szkołę. Dla zwycięzców przewidziano nagrody - zarówno dla szkoły, która nazbiera najwięcej nakrętek, jak również dla trzech trzy klasy z różnych szkół, które wykażą się największą ilością zebranych plastikowych korków.

To już prawdziwe nakrętkowe szaleństwo. Wrocław ma ponad 300 ulicznych krasnali. My - coraz więcej serc. Rośnie nasza empatia a także ekologiczna świadomość. Niech Polska o tym wie!

Fot. UM Biała Piska, Dom Kultury Orzysz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt