Data dodania: 20.02.2020  |  wyświetlenia: 757
Na ratunek tonącym - ćwiczenia ratownictwa wodnego
Fot. PSP Pisz
19 lutego 2020 roku w Stacji Ratowniczej Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łupkach odbyły się ćwiczenia doskonalące umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego.
Głównym zamierzeniem ćwiczeń były działania ratownicze z zakresu ratownictwa lodowego, lecz niesprzyjająca aura pokrzyżowała pierwotne plany, co w efekcie końcowym zmusiło strażaków do zmiany scenariusza.


Ćwiczenia obejmowały trzy główne epizody, ratowanie osoby tonącej za pomocą tzw. sań lodowych, ratowanie osoby tonącej bezpośrednio przez ratownika zabezpieczonego linką oraz ratowanie osoby tonącej z użyciem jednostek pływających - informuje st. kpt. Grzegorz Kuliś, oficer prasowy KP PSP w Piszu.


W ćwiczeniach zorganizowano przy udziale ratowników z MOPR. Udział wzięli - policjanci oraz ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej z Pisza, z jednostek OSP w Białej Piskiej, Górze, Wiartlu, Drozdowie-Zastrużnem, a także z Wojskowej Straży Pożarnej w Orzyszu.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt