Data dodania: 20.09.2019  |  wyświetlenia: 1184
Wznowienie akcji Nakręć się na pomaganie
Pola czeka na nakrętki
Adam Trzonkowski wznawia nakrętkowe szaleństwo. Czwarta już akcja Nakręć się na pomaganie, jak poprzednia ma na celu zbiórkę środków na leczenie Poli Zielińskiej.
W zakończonej przed wakacjami akcji, która ogarnęła cały kraj, udało się zebrać 13 ton nakrętek od butelek. Dochód z ich sprzedaży został przekazany na pomoc Poli Zielińskiej z Pisza. Zainicjowana tegoroczna akcja również ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację półtorarocznej dziewczynki.

Efekt ubiegłorocznej zbiórki nakrętek. Na zdjęciu Adam Trzonkowski.

Pola jest wcześniakiem i od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Pół roku temu dziewczynce wszczepiono pierwszy implant ślimakowy. Dzięki temu powoli zaczyna słyszeć pojedyncze dźwięki. Pola czeka na wszczepienie drugiego implantu. Nie marnuje jednak czasu. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli już teraz może uczestniczyć w zajęciach surdologopedycznych, umuzykalniających i turnusach rehabilitacyjnych oraz korzystać z wizyt u specjalistów. Przed nią długoletnia i kosztowna rehabilitacja.


Każdy z nas może jednak pomóc Poli w bardzo prosty sposób. Wystarczy nie wyrzucać do kosza plastikowych nakrętek, tylko je oddawać. Można je przynosić do dzielnicowych na terenie całego powiatu piskiego. Zbiórki prowadzą także szkoły i inne instytucje.

Lista dzielnicowych w powiecie piskim


Adam Trzonkowski zaprasza do współpracy osoby, które chciałyby mu pomóc w tym przedsięwzięciu. Zachęca także instytucje, które jeszcze nie biorą udziału w akcji, aby dołączyły się do zbiórki nakrętek na szczytny cel.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt