Data dodania: 25.04.2019  |  wyświetlenia: 1615
Działania ratownictwa wodno-nurkowego
Strażacy wydobyli zatopione auto z jeziora Białoławki
Na jeziorze Białoławki przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego. Ich celem było doskonalenie metod poszukiwawczych z użyciem sonaru oraz umiejętności zabezpieczenia i wydobycia pojazdu z wody.


W pierwszej fazie ćwiczeń ratownicy przygotowali niezbędny sprzęt. Następnie przystąpili do poszukiwań pojazdu z użyciem sonaru pionowego.Po zlokalizowaniu obiektu, miejsce oznakowano, po czym pod wodę zeszli nurkowie w celu zabezpieczenia i przygotowania pojazdu do wydobycia - informuje st. kpt. Grzegorz Kuliś, Starszy Specjalista ds. Operacyjnych KP PSP w Piszu - Zabezpieczony i podczepiony do liny samochód został wydobyty z wody przy pomocy wciągarki.

Wydobyty pojazd znajdował się pod wodą od marca 2018roku.W ćwiczeniach udział wzięli ratownicy z JRG Giżycko i JRG Pisz oraz służby współdziałające: Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Mazurska Służba Ratownicza, Stowarzyszenie PODWODNIK Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych, Policja a także przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zlewnia w Giżycku.

zdjęcia: bryg. Paweł Pieńkosz KP PSP Pisz, asp. Robert Szafranek KP PSP Pisz.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt