Data dodania: 25.02.2015  |  wyświetlenia: 5339
Dwie pasje Radomiła
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Radomił Rajs w redakcji Piszanina
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Radomił Rajs w redakcji Piszanina
Udostępnij artykuł na Facebooku
Radomił Rajs, to 18 latek z Pisza. 7 lat temu zainteresował się graniem w yoyo i pasja trwa do dziś. Na jednym z portali crowdfundingowych liczy na wsparcie, bo chce wyjechać na Mistrzostwa Europy Yoyo w Krakowie.

Radomił, poza umiejętnością rzucania yoyo, jest uczniem klasy maturalnej o profilu filmowo - teatralnym. Ma zamiłowania do projektów filmowych i dziennikarstwa. Chciałby powiązać obie swoje pasje - film i yoyo - tworząc reportaż z Mistrzostw.

- Moim głównym celem jest udział w zawodach o tytuł Mistrza Europy 2015. - Chciałbym również stworzyć fotorelację od momentu wyjazdu z Pisza, przez cały okres trwania zawodów, aż do ich zakończenia. Wraz z opisami, krótkimi klipami i jednym dłuższym projektem podsumowującym całe wydarzenie. Zależy mi na tym aby pokazać szerszemu gronu odbiorców jak wyglądają i na czym polegają takie zawody. - mówi Radomił Rajs.

Projekt Rajsa zostanie ufundowany, jeśli do godziny 18.00, 5 marca, otrzyma co najmniej 1500 zł wsparcia. Pieniądze zbierane są poprzez nowoczesną formę fundowania - crowdfunding. W portalu polakpotrafi.pl różne projekty finansowane są poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat, dokonywanych przez zainteresowane osoby.

Fot. Krzysztof Szyszkowski

Projekt młodego piszanina zakłada realizację kilku celów - podstawowego oraz rozbudowanych.

- W podstawowym potrzebuję 600 zł na koszty transportu, 250 zł - na rejestrację w zawodach, 250 zł - zakwaterowanie - wylicza Radomił. -Kolejne cele możliwe są po zebraniu większych kwot. Gdy osiągniemy kwotę 2200 zł będę mógł wypożyczyć profesjonalny sprzęt do przeprowadzenia fotorelacji i nagrania klipów. 3300 zł umożliwi mi pojechania z odpowiednim sprzętem i z osobą która pomoże mi realizować nagrania.

4500 zł pozwoli na pojechanie wraz z dwuosobową ekipą filmową. Profesjonalny sprzęt (Blackmagic Production Camera 4k oraz dron do nagrywania z powietrza) pozwoli zrobić film krótkometrażowy promujący yoyo oraz zawody. Dodatkowo chcę zrealizować serię klipów już w samych dniu zawodów przybliżając sylwetki najlepszych zawodników w Europie.

YOYO to dyscyplina, która ma wielu pasjonatów na całym świecie. Polega ona na wykonywaniu tricków urządzeniem łożysku kulkowym, umożliwia to wykonywanie skomplikowanych ewolucji w połączeniu z muzyką.

Sama "społeczność yoyowa" jest pełna ciekawych osobistości które wkładają w tą pasję całe serce. A mistrzostwa Europy, to najlepsza okazja do poznania wielu z nich, i znalezienia się w samym centrum najważniejszych dla tego sportu wydarzeń. Pierwszy raz odbywają się w Polsce, i w organizację tego wydarzenia wiele osób wkłada ogrom energii, która przekłada się na najwyższy standard tych zawodów.

Każdy, kto chciałby wesprzeć pasję Radomiła, powinien zajrzeć na stronę projektu. Większe wpłaty promowane są różnymi nagrodami, które obiecane są wspierającym w przypadku realizacji określonych celów projektu

- Jestem również chętny na propozycję wzięcia udziału w różnych imprezach (występ z muzyką, 5-10 minut), zorganizowania akademii yoyo, i wszelką promocje tego sportu - dodaje Radomił.

Jeśli chcesz wspomóc projekt - Zajrzyj na profil inicjatywy na polakpotrafi.pl

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt