Data dodania: 10.11.2011  |  wyświetlenia: 4064
Początek: piątek 11 listopada 15:00
93 raz celebrujemy odzyskanie niepodległości
93 raz celebrujemy odzyskanie niepodległości
11.11.11 obchodzimy po raz 93 Narodowe Święto Niepodległości. Piskie obchody skoncentrują się wokół pomnika "Pokoleniom Polaków, które w XX wieku walczyły w wolną Polskę"
Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych dla Polaków wydarzeń w roku. Polacy po 123 latach niewoli ze strony Austrii, Prus i Rosji uwolnili się od zaborów tych krajów i odzyskali niepodległość, którą tak bardzo sobie zawsze cenili.

Święto to obchodzone jest każdego roku, 11 listopada, po to aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli o niepodległość, o kraj, który kochali i o wolność dla przyszłych pokoleń. Bez wątpienia ci bohaterowie zasługują na najwyższe uznanie i wdzięczność ze strony obecnych pokoleń. Gdyby nie oni, dziś nie byłoby ani Święta Niepodległości, ani też samej wolności dla Polaków.

Wielu Polaków kojarzy również te święto jako dzień wolny od pracy, kiedy to mogą zapomnieć o obowiązkach jakie ciążą na nich w miejscu pracy. Czas ten poświęcają na odpoczynek, ale miejmy również nadzieję, że nie rzadko na zadumę nad tymi, którzy polegli na polu bitwy, abyśmy dziś mogli cieszyć się z wolnego kraju i swobody naszych działań.

Najbardziej rozległe obchody dnia Święta Niepodległości obchodzone są w stolicy kraju, Warszawie, gdzie nierzadko paradują defilady, mające na celu podnieść patos całego święta. Bez wątpienia święto można uznać za radosne, aczkolwiek sama ceremonia obchodów nie ma charakteru luźnej rozrywki, a charakteryzuje się zachowaniem powagi wobec tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Podczas obchodów Święta Niepodległości na wszystkich ulicach w Polsce, budynkach państwowych, urzędach miasta, kościołach i innych ważnych instytucjach można zauważyć dumnie wywieszoną, Polską, biało-czerwoną flagę. Jest to symbol jak bardzo Polacy utożsamiają się ze swoim krajem i jak bardzo są zdeterminowani do tego by o walczyć o swoją ojczyznę.

Piskie obchody 11 listopada rozpocznie Msza św. o godz. 15.00 w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela. Po mszy nastąpi przemarsz pod pomnik poświęcony "Pokoleniom Polaków, które w XX wieku walczyły w wolną Polskę". O godzinie 16.15 zaplanowano Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt