REKLAMA
Data dodania: 16.06.2010  |  wyświetlenia: 6511
Bajki zasypiajki naszej krajanki
Bajki zasypiajki naszej krajanki
Rozmowa z Iwoną Kocińską, autorką Przygód Krowy Balbiny - książki dla dzieci, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat z Krakowa. Dlaczego warto zdobyć tę książkę dla malucha?

Iwona Kocińska - urodziła się i wychowała na wsi w okolicy Pisza. Żyje i pracuje w Olsztynie. Ze swoja małą ojczyzną rozstała się tylko na czas studiów (UMCS w Lublinie, filologia polska). Nie wyobraża sobie życia z dala od jezior. Po studiach pracowała jako dziennikarz w lokalnym tygodniku „Nasz Olsztyniak”, współpracowała z „Gazetą Olsztyńską”. Potem związała się dwutygodnikiem „Posłaniec Warmiński”. Wtedy też zaczęła pisać bajki, przede wszystkim dla swojej niespełna wówczas dwuletniej córki.

Nakładem Wydawnictwa Skrzat ukazała się jej pierwsza książka z serii Bajki-Zasypiajki "Przygody Krowy Balbiny". Jest to zbiór niezwykłych opowiadań dla dzieci o sympatycznej krowie Balbinie, która z przyjaciółmi z podwórka, poznaje piękny świat, pełen magii i spokojnej harmonii. To wyjątkowa książka, która utuli do snu każdego maluszka. Dodatkowym atutem książki jest wydanie: w twardej oprawie i z pięknymi ilustracjami p. Agnieszki Semaniszyn.

Jak twierdzi Kamila Julia Regin, Psycholog z Katedry i Kliniki Rehabilitacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego „Opowiadania o krowie Balbinie dają szeroki wachlarz stymulacji terapeutycznych i edukacyjnych dziecka, zarówno dla rodzica, jak i profesjonalisty pracującego zawodowo z dziećmi. Zbiór psychoedukacyjnych opowieści o Krowie Balbinie i jej przyjaciołach odkrywa przed małymi odbiorcami rzeczywisty wiejski świat - magiczny świat, który ujęty jest w fabułę przyzwalającą na inny sposób myślenia i postrzegania a także postępowania w sytuacjach codzienności dziecka.

Psychoterapeutyczny charakter poszczególnych opowiadań zapewnia maluchowi naturalne utożsamianie się z postaciami oraz ich problemami. Przyzwala na bezpieczne identyfikowanie się z trudnymi sytuacjami oraz uczy pokonywania przeciwności, strachu i lęku oraz wzmacnia poczucie sprawstwa, mocy a także odpowiedzialności. Projekcja emocji dziecka daje możliwość uaktywnienia własnych uczuć. Treść spełnia oczekiwania wartkiej akcji, która uczy, uwrażliwia i kształtuje pożądane cechy tożsamościowe. Krowa Balbina i jej przyjaciele, to naturalni bohaterowie, którzy zostali obdarzeni cechami osobowymi, dzięki którym, każde dziecko w sposób indywidualny znajduje odzwierciedlenie siebie”.

W rozmowie Piszanina Iwona Kocińska opowiada o swojej książce, o kulisach jej napisania. Autorka odpowiada między innymi na pytanie, dlaczego warto zdobyć tę książkę dla malucha i w jaki sposób z utworu korzystać w wychowaniu dziecka.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt