REKLAMA
Data dodania: 07.11.2023
Powyborcze zmiany w sejmiku województwa
Marcin Kuchciński nowym Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego
7 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym punktem obrad był wybór nowego marszałka oraz zaprzysiężenie nowych radnych sejmiku.
Przypomnijmy, że w październikowych wyborach mandat senatorski uzyskał dotychczasowy marszałek – Gustaw Marek Brzezin. Mandat senatorski uzyskała również Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa, dlatego podczas wtorkowej sesji zaplanowano również uzupełnienie składu zarządu.

Ślubowanie złożyli nowo powołani radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego - Katarzyna Królak, Katarzyna Sobiech i Stanisław Żelichowski.

Zgłoszono dwóch kandydatów na marszałka - Marcina Kuchcińskiego i Bożennę Ulewicz.
W wyniku tajnego głosowania, radni 19 głosami wybrali Marcina Kuchcińskiego, Bożenna Ulewicz otrzymała 11 głosów.
Radni podjęli uchwałę w sprawie wyboru Marszałka Województwa.


Marcin Kuchciński, lat 47- Radny miasta Olsztyn w kadencjach 2006-2010 i 2010-2014 (Platforma Obywatelska). Był dyrektorem Departamentu Pozyskiwania Inwestorów w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i wiceprezesem zarządu ds. realizacji inwestycji w spółce akcyjnej Metromex. Zasiadł również w radzie nadzorczej w spółce TBS Administrator, a w 2018 także w Radzie Inwestycyjnej Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

MarcinKuchciński/Facebook
Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej, w 2016 objął przywództwo nad jej olsztyńskimi strukturami. W 2007 (po rezygnacji innego radnego), 2010 i 2014 wchodził z jej ramienia do rady miejskiej Olsztyna. Kierował w niej Komisją Sportu i Rekreacji.

2 listopada 2015 znalazł się w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego V kadencji. W 2018 uzyskał mandat radnego sejmiku warmińsko-mazurskiego VI kadencji.

4 grudnia 2018 wybrany wicemarszałkiem województwa, odpowiedzialnym m.in. za sprawy infrastruktury, geodezji, ochrony zdrowia, zamówień publicznych, administracji i obsługi urzędu oraz dróg wojewódzkich. (źródło: wnp.pl).

Fot.sesja sejmiku warm-maz. on-line
To dla mnie wielki zaszczyt stanąć przed Państwem w nowej roli. Przyjmuję ją jako wyraz zaufania, docenienia mojej pracy samorządowej, odbieram jako deklarację pracy na rzecz mieszkańców całego regionu. - mówił nowy Marszałek naszego województwa, prezentując kierunki swojej dalszej działalności, zmierzającej ku rozwojowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
PDK i dach

W temacie dachu. Od połowy listopada prognozy podają duże spadki temperatur, a więc budynek będzie nie tylko zalewany przez deszcz, ale dojdą jeszcze przymrozki. Na ostatnim stropie planowane są bardzo poważne prace betoniarskie. Niskie temperatury mają ogromny wpływ na jakość betonu. Bezpieczna temperatura dla betonu jest do + 5C. Poniżej tej temperatury należy dodawać specjalne dodatki i zwiększyć udział cementu do 50%, co wiąże się ze znaczącym wzrostem kosztów. Pamiętać też należy, że beton w szalunku musi uzyskać odpowiednią wytrzymałość, a to w niskich temperaturach bardzo istotnie wydłuża się. Dlatego w planowaniu i harmonogramie prac budowlanych nie uwzględnia się takich prac w okresie niskich temperatur. Zamiast wykonywać w okresie letnim montaż okien i tynki wewnątrz budynku należało się skupić na zrobieniu dachu. Gdyby tak zrobiono ten budynek we wrześniu byłby pod dachem, byłby suchy i bezpieczny. To co tam się dzieje to jest skandal.

Znawca

Ty się tam znasz... Profesorku....

Andrzej Rumun&

Smerf pisze o dachu na PDKu, że dachu nie ma. Nie ma go już od miesięcy. Deszcz pada, woda leje się po otynkowanych ścianach itp. Tak się nie powinno budować. jeśli terenem przebudowy PDKu jest teren Amfiteatru miejskiego, Amfiteatru, który otrzymał około 300 tysięcy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej w 2019 roku a obowiązuje okres trwałości 5 lat to o czym tu pisać?

Ale,

smerf

Co z dachem? 6 tygodni do końca budowy, a dachu nie ma. Co się dzieje? Szymborski poszedł na zwolnienie. Rozchorował się. Sobiechowa poszła do sejmiku. Czy to już biała flaga na Titanicu?

Mazur

A co to za różnica i jaki to niby będzie miało wpływ na region. To tak jakby zastąpić kolor zielony kolorem czerwonym lub każdym innym. Oni wszyscy tu już rządzili i efekty są takie że jesteśmy najgorszym województwem w kraju, z najmniejszym potencjałem, z najgorszą komunikacją (za która także m.in. w części kolejowej odpowiada marszałek w ramach własnych zadan), najgorzej się rozwijającym, z jednym z najwyższych poziomów wyludniania się związanych z brakiem perspektyw zawodowych, brakiem dużych inwestycji etc. Zrobili z tego regionu skansen i letnie daczowisko. Nie dzieje się tu prawie nic, ani gospodarczo, ani w sferze kultury czy sportu. Ot... takie miejsce weekendowych wypadów. Nic więcej. Nawet pociąg jeździ 4 razy na dobę i gdyby nie czasowe skierowanie składów IC to w zasadzie jakby tej kolei nie było. Nawet na peryferyjnej linii kolejowej Osttoleka - Chorzele jest 8 par pociągów na dobę, przy znacznie mniejszym potencjale i braku większych miejsbiwosci po drodze. Z czym do ludzi. Równie dobrze mogłoby tego Samorządu wojewódzkiego nie być w ogóle, bo niby jaja jest jego wartość dodana dla mieszkańców. Chyba tylko taka że do wykarmienia jest więcej urzędników. Przepraszam za gorzkie słowa ale prawda jest taka, że wyprzedził nas już daleko nawet Podlasie (tradycyjnie znacznie bardziej zapoznione cywilizacyjnie). Jesteśmy na samym końcu. Takie są fakty. Jak się jedzie po kraju to widzi się duże zmiany - tu jakby czas się zatrzymał. Chyba że faktycznie w planach jest aby był tu tylko skansen.

Mazurskie dacze

Jest i Mazur i jego dacze.

Andrzej Rumun

Piotr pisze, że nie może doczekać się czasów, gdy wojewoda będzie "odwiedzał" Urząd w Piszu dla współpracy z Burmistrzem Szymborskim. Ja mam naeet pomysł na platformę współpracy czyli przebudowywany PDK. Na PDKu nadal nie ma dachu ale dziś na miejscu hdzie ma być były piękne iluminacje. Cały czas pamiętam jak Burmistrz Szymborski mówił: " za to wszystko musimy zapłacić" czy jakoś tak. Domyślam się, że z pieniędzy podatkowych, czy tak Burmistrzu Szymborski?

Don Pedro

I co Ty Rumun poczniesz, jak już ten dach zrobią? Zaczniesz kwiczeć, wierzgać i skomleć na samą budowę? A co poczniesz jak już skończą budowę? Znajdziesz sobie inną "ofiarę" hejtu? Jad nienawiści to Twoje paliwo co? To wszystko pytania retoryczne. Wiesz co to znaczy? Adios Amigos.

Piotr

Jakoś nie słychać już drwin. Marszałek wybrany, poczekamy na wybór wojewody. Dla niektórych (pozdrawiam Starostwo) będzie to szok. Myślę że już nie będzie wspólnych fotografii z tekturowymi pieniędzmi. Aż nie mogę się doczekać gdy Wojewoda będzie odwiedzał tylko Urząd Miejski i z burmistrzem Szymborskim współpracował. Karma wraca wszyscy pamiętają bute i ignorancję panów że zdjęć. Wszystkich po kolei nagrodzimy.

kaz

Powiedz na czym ta współpraca z Szymborskim ma polegać? Czy na likwidacji Mazurskiej Stacji Ratownictwa? A może na tworzeniu nowych zakładów pracy np. sanatorium, kurczaków itd. Powiedz co on ma zaoferowania?

do Rumuna

no to teraz PDK ruszy z kopyta, ja obstawiam, że w przyszłym tygodniu będzie zrobiony dach, a budowa zakończy się przed terminem, na Andrzejki. A na co on zaniemógł? Coś z główką?

Andrzej Rumun

Marek Kuchciński należy do PO. Dyrektor Sobiech należy do PO. Teraz jest też Radną Sejmiku. Podobno Burmistrz Szymborski jest chory. Chcialo by się napisać; PDK nie ma dachu ale inni tobią to za mnie więc nie napiszę.

Andrzej Rumun

nie podszywaj się pode mnie. Wymyśliłeś sobie Panie Borak ksywe a nie rozumiesz że plujesz na prawdziwą osobę. Pluj pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Takiego kozaka rżniesz a ukrywasz się.

Andrzej Rumun

To ja jestem prawdziwy Andrzej Rumun! Ci dwaj to pozerzy i figuranci!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt