REKLAMA
Data dodania: 06.11.2023
GDDKiA wybrała wykonawcę zadania
109 mln kosztować będzie obwodnica Giżycka
To najniższa zaproponowana przez wykonawcę kwota. Pierwszy przetarg został unieważniony ze względu na znaczące przekroczenie budżetu, kolejny również mógł zostać zagrożony ze względów finansowych. GDDKiA wystąpiła do Ministerstwa z o przyznanie dodatkowych środków.
Komisja przetargowa zakończyła ocenę ofert w postępowaniu na projekt i budowę obwodnicy Giżycka w ciągu drogi krajowej nr 59. Jako wykonawcę wybrano firmę Unibep z Bielska Podlaskiego, która zaproponowała najniższą cenę.

W obecnym przetargu, tak jak w poprzednim, złożone oferty przekraczały budżet, który wynosił 59 437 500,00. Najniższą zaproponowaną ceną było 109,4 mln zł, najwyższą 137,3 mln zł.
Podjęliśmy jednak decyzję, że tym razem nie będziemy unieważniać postępowania i po sprawdzeniu ofert wystąpiliśmy o przyznanie dodatkowych środków na realizację zadania. Minister Infrastruktury zatwierdził aneks do Programu inwestycji zwiększający finansowanie zadania i mogliśmy przystąpić do wyboru wykonawcy.- poinformowała GDDKiA.
Istniejąca obwodnica Giżycka (ul. Obwodowa) ma obecnie w większości przekrój jednojezdniowy. Jej rozbudowa będzie kontynuacją zakończonej w 2021 roku inwestycji obejmującej budowę ronda na skrzyżowaniu DK59 z ulicą Świderską wraz z rozbudową istniejącego układu drogowego do przekroju dwujezdniowego na odcinku około 1 km. Planowana inwestycja obejmie kolejne 1,5 km DK59 od wyżej wymienionego ronda w kierunku Wilkas. Będzie to droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2x2 i nośności 11,5 tony na oś.


Zakres inwestycji obejmie rozbudowę drogi do przekroju dwujezdniowego, budowę dodatkowych jezdni obsługujących tereny przylegające do obwodnicy, budowę mostu i wiaduktu, przebudowę skrzyżowań oraz budowę i przebudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych.

Głównym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) oraz pieszych i rowerzystów. Osiągniemy to poprzez dostosowanie parametrów odcinka DK59 do obecnie wymaganych standardów BRD. Rozbudowa obwodnicy poprawi parametry techniczne drogi oraz zwiększy przepustowość na skrzyżowaniach drogi krajowej z drogami lokalnymi. Efektem realizacji inwestycji będzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, skrócenie czasu przejazdu oraz zmniejszenie poziomu hałasu i zanieczyszczeń powietrza.


Prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 36 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Źródło: GDDKiA
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Andrzej Rumun&

Wydawało mi się, że wiadomość w sprawie obwodnicy przekazana niedawno była jasna: zwiększone zostały finanse do około 300 milionów złotych i złożony został wniosek o wydanie decyzji środowiskowej przez Burmistrza Pisza. I teraz te około 300 milionów złotych i nadzieje mieszkańców czekają. .......Burmistrz podobno jest chory.

Andriej

Czy Szymborski zdąży wydać decyzję w sprawie obwodnicy Pisza przed wyborami na burmistrza? Ile to jeszcze potrwa?

Kazimierz

Może nie oszukał ludzi i wyda. Chociaż trudno w to uwierzyć.

Lech Pamiętliwy

Rumunie, daremnie wylewasz krokodyle łzy. Przecie przed wyborami promesowy poseł ogłosił załatwienie obwodnicy i nawet strzelił sobie fotkę jak przybija piątkę ze swoimi przydupasami. Czyżby to już było nieaktualne?

Andrzej Rumun

jesteście żałośni z tymi wpisami. Ja się znam na obwodnicach i ciepłownictwie. Prawda jest taka że jakbym został prezesem czegokolwiek to zrobiłbym obwodnicę Berlina wkoło Pisza.

Rudy

dach zaczęto robić !!

Zyga

Dachu nie skończymy na pedeku ale informujemy że najbliższy cały dach można obejrzeć w Giżycku.

Jolo

Uf a już się bałem że skopiują nasza obwodnicę przez środek miasta ale nie. My będziemy jedyni z innowacyjną obwodnica o chwała ci anzeju mistrzu fotelików/kurczaków. I dziękujemy za wymianę dwóch żarówek w mieście sukces wielki sukces. Trzecia kadencja w kieszeni 😁

Kibol

Chcę jeszcze dodać, że drużynę piłkarską mężczyzn mają dwa poziomy wyżej jak Pisz. Źle nie życzę piłkarzom Mazura ale przed nimi pozostał już tylko najniższy poziom rozgrywek w naszym województwie. I malutkimi kroczkami zbliżają się do tego poziomu.

Mieszkaniec

Tylko im zazdrościć. Giżycko ma nie tylko obwodnice. Giżycko ma kryty basen, piękną salę widowiskową, pięknie wyremontowany dworzec, piękny stadion z pięknymi trybunami. piękne kryte lodowisko, piękny park wodny, piękny port, ma nawet kino. To jest piękne, czyste i zadbane miasto. Pisz nie ma nic. Nie ma obwodnicy, nie ma stadionu, nie ma sali widowiskowej. nie ma lodowiska, nie ma parku wodnego, nie ma nawet dworca i kina. Jedyne co zostało z dawnej świetności miasta to stary, ledwo dychający, kryty basen. Brud , smród i ubóstwo. Tak jest w Piszu. Panie Szymborski to pana zasługa.

Kolo

Proszę nie narzekać. Jak ludzie głosują to tak mają i wcale mi ich nie żal. W każdym przypadku wladze sprawuja ci którzy otrzymali od obywateli mandat. Skoro tak ludzie głosują to powinni być szczęśliwi i zadowoleni. Skoro gdzie indziej jest wszystko (w tym dworzec) a tu dziura w płocie zamiast dworca, to jest to uzależnione od władzy i jej determinacji w załatwianiu różnych spraw i interesów. Skoro w Piszu się tego nie załatwilo to znaczy że taka jest wola społeczeństwa które głosuje w określony sposób. To jest typowa polityka minimalistyczna, polityka cieplej wody w kranie etc. Widocznie tego ludzie chcą. Zatem proszę nie narzekać i należy byc szczesliwym z istniejącego stanu rzeczy.

Mieszkaniec

Nie narzekam, stwierdzam fakty. Na wiosnę będą wybory burmistrza. Trzeba pisać, jaki skok cywilizacyjny zrobiły sąsiednie miasta. Pisz się zatrzymał by nie powiedzieć, że się uwstecznił. Zeby mieszkańcy nie dali się zmanipulować i oszukać przez obecnego burmistrza trzeba właśnie pisać, co osiągnęły w tym czasie sąsiednie miasta /Kolno, Giżycko, Mrągowo/. Trzeba pisać jakie szanse rozwoju zmarnował Szymborski i pokazywać piskiemu społeczeństwu z jakich dobrodziejstw cywilizacyjnych korzystają mieszkańcy sąsiednich miasteczek, a jak my jesteśmy upokarzani i upodleni. Żeby coś się zmieniło to trzeba zmienić burmistrza i radnych, a więc trzeba pisać co jest w miastach sąsiednich i porównywać to z obecną beznadziejną rzeczywistością Pisza. Może to w końcu otworzy oczy. Może mieszkańcy zobaczą, że Szymborski zmarnował nasze szanse i naszą przyszłość, że nas oszukał. Może w końcu społeczeństwo pokarze temu nieudacznikowi i kłamcy czerwoną kartkę.

Kolo

Zgadzam się w zupełności. Ale... widocznie tego właśnie chce lokalny suweren. W końcu demokracja (także na szczeblu lokalnym), to również prawo do robienia różnych głupot przez wyborców i głosowania wbrew swemu oczywistemu interesowi i zdrowemu rozsądkowi. Bezspornym jest natomiast fakt, że ludzie mają tak jak głosują. Skoro zaś tak głosują to znaczy że takiej właśnie władzy chcą. A władza robi dokładnie to na co pozwala suweren.

Stanislaw Zlotopolski

bieda w Piszu dupe ściska

przenieś sie pan

do giżycka !

Andrzej Rumun

A dach na basenie w jakim jest stanie?

Andrzej Rumun

08 lutego 2020 roky na facebooku Andrzej Szymborski Burmistrz Piszs ukazała się informacja: " Mamy to! Porozumienie podpisane pomiędzy Gminą Pisz teprezentowaną przez Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego a dyrektorem GDDKiA.....

będzie miało swój ciąg dalszy......." Przypominam, że to porozumienie przewidywało " obwodnicę" idącą przez wyburzony blok ul Klementowskiego 10. Długość " obwodnicy" to około 3,6 km. A teraz Burmistrz Szymborski ma wydać decyzję srodowiskową dla prawdziwej obwodnicy w wariancie 2C. Długo to trwa. Dlaczego?

Kierowca

no proszę, Giżycko miało już dawno obwodnicę, teraz ją modernizują, a w Piszu cooooooooo? Szymborski wrzeszczał, że MAMY TO. Co my mamy? Nawet planów i dokumentacji jeszcze nie ma. Taki się spisałeś Szymborski, dzięki twojej głupocie jesteśmy w tym miejscu. Czyli w czarnej dziurze.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt