REKLAMA
Data dodania: 22.10.2023
S61 Łomża Zach-Kolno
Najdłuższy most trasy Via Baltica w budowie
W ciągu budowanej drogi ekspresowej S61 Łomża Zach-Kolno powstaje najdłuższy most w woj. podlaskim.
Via Baltica w budowie. Trwa kolejny etap prac. Powstający na Narwi most będzie składał się z 22 przęseł, a jego długość wyniesie ponad 1200 metrów.

Zdjęcie październik 2023 r.

Zdjęcie: czerwiec 2021 r.

Przeprawa – oparta na 23 podporach – umożliwi poprowadzenie trasy S61 nad rzeką Narwią. Cały odcinek S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno ma zostać oddany do użytku w połowie 2025 roku.

Fot. GDDKiA
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brawo

Dobrze że jeszcze rządzi PiS, bo jak przyjdzie PO, to zlikwidują wszystko.

Ernst S. Blofeld

Jest to bardzo wyczekiwany odcinek S61 mieć tylko przez mieszkańców Łomży, ale też południowych Mazur. Wszak to jest okno na świat i kolejny element likwidowania wykluczenia komunikacyjnego. Wąskim gardłem będzie natomiast DK 63. Tutaj bez sensownej przebudowy tego odcinka DK 63 od Giżycka do węzła S61 oznaczonego jako Kolno nie będzie oczekiwanego efektu. Błędem jest projekt modernizacji DK 63 po starym sladzie, bez obwodnic miejsbiwosci i wyraźnej poprawy geometrii tej drogi. To jest takie budowanie na dziś, bez myślenia perspektywicznego. Niemniej jednak cieszy fakt, że budowa S61 dobiega końca. Szkoda tylko że najważniejszy odcinek dla południowych Mazur będzie oddany jako ostatni.

Daniel

Mazur,gdybys myslal perspektywicznie to bys optowal za expresowka Lomza-Pisz.Kiedys byly takie plany.

Ernst S. Blofeld

Nie było takich planów. Były plany dotyczące przebudowy DK 63 do klasy drogi typu GP. I to byłoby wystarczajace jako rodzaj drogi dojazdowej z jednej strony do S61 a z drugiej do S16 na północy. To miał być taki rodzaj łącznika. Modernizacja DK 63 po starym sladzie z przejściem przez wioski typu Jeże etc to bezsens. Zupełnie bez perspektywy. To dalej będzie droga kolizyjna oraz z wieloma spowolnieniami. Jak już coś robić to na najbliższe 50 - 100 lat, a nie na dziś i żeby było tylko trochę lepiej. To myślenie minimalistyczne i bez wizji, tak na teraz. Lepiej później i dłużej, ale z sensem jakimś.

pisowski oszut

Piska obwodnica jest już na ukończeniu, wszak załatwiał ją osobiście były poseł vel 'promesa'.

Alexa

Przyjdzie rudzielec z Sopotu i w ciągu pół roku wybuduje obwodnicę i to z bezkolizyjnymi przejazdami, każdy dostanie też kredyt 0 proc, podwyżkę 30 proc I będzie kraj powszechnej miłości, praworządności, bezpieczeństwa, czułości szczęścia. Ale przecież obietnice wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą - jak mawiał jeden z klakierów owego rudzielca. Zapomnieli tylko dodać, że już to całe towarzystwo zapowiada podwyżkę VAT do 25 proc a energia elektryczna od nowego toku na wzrosnąć o 60 proc. A to dopiero początek. Ale skoro ludzie głosując kierują się moda, ideologia, czy emocjami a nie zdrowym rozsądkiem to niech nie mają potem pretensji. Piskie Coloseum wynagrodzi te drobne uciążliwości życia codziennego.

Promesa

Za rudzielca z Sopotu powstało więcej kilometrów autostrad niż za konusa z Żoliborza. Ale skoro ludzie głosując kierują się obietnicami i pijarem a nie zdrowym rozsądkiem to niech nie mają potem pretensji. Promesy wynagrodzą te drobne uciążliwości życia codziennego.

Kolo

Jesteś pewien...? Sugeruje sprawdzić statystyki, przy czym należy zsumowac długość autostrad i dróg ekspresowych w jednym i drugim przypadku, gdyż drogi kasy S mają parametry autostrady, przy czym od początku przejazd tymi drogami był i jest bezpłatny dla użytkowników samochodów osobowych. Dane są powszechnie dostępne. Zatem zanim się coś napisze to należy sprawdzić żeby się nie ośmieszyć. Za rudzielca mazury nie dostały nic. Słownie zero. Przypominam że nawet nie było remontu kolei (pociągi jeździły miejscami 30 km/h). Modernizacja miała miejsce w toku 2019. Proszę to także sprawdzić - wystarczy pójść na peron i zobaczyć co jest napisane na elementach infrastruktury (jest tam PLK 2019).

Dane GDDKiA

Jak zwykle kłamiesz pisowski kolejarzu, a raczej wykolejeńcu.

Kolo

Wpis będzie zgłoszony celem wszczęcia postępowania w trybie art. 212 kk oraz jako mowa nienawiści . Zero tolerancji dla agresji, nienawiści lub podżegania. Tym bardziej, że formalnie jest to typ kwalifikowany.

Dane GDDKiA

Cytując pisowskiego prezydenta: "Nie strasz, nie strasz, bo się..."

Mirek

Jak brak argumentów na niepodważalne fakty to pozostają tylko wyzwiska.... To takie normalne wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej i Tuska

Andrzej Rumun

Daniel to wydaje się, że taki niezbyt mądry jeleń. Porozumienie podpisane przez Alickiego GDDKiA przeeidywało " obwodnicę" w mieście, przez wyburzony blok ul. Klementowskiego 10. Obecny Burmistrz Szymborski z jskiehoś powodu napisał w Lutym 2020 roku " Mamy to". I napisał, że to on podpisał porozumienie. Tak, że nie pisz bzdur o obwodnicy. Obecny jej przebieg jest tylko i wyłącznie zasługą protestujących.

Daniel

Juz dawno mielibysmy obwodnice ukonczona,gdyby Janek"fikolek"dotrzymal umowy Szymborskiego z GDDKiA.Narobil dlugu na 80 milionow a zal mu bylo 2 melony na dokumentacje.Tak,ze jeszcze dlugo pani z glosnikiem bedzie dreptac po pasach na rondach.

xxxx

*** trzy po trzy, gdyby Alicki zrealizował to na co Szymborski z ułożył się z GDAKA to mielibyśmy tylko wyburzony blok na Klementowskiego i dalej cały ruch tranzytowy w mieście. Jeszcze w 2020 roku tryumfalnie krzyczał, że "mamy to" czyli wariant z wyburzeniem bloku na Klementowskiego. 10 lat ten szkodnik Szymborski zmarnował. Przez tego bęcwała Pisz nie ma do tej pory obwodnicy.

Patryk

To ty jako radny pytasz jak przebiegaja prace ??? To za co Ty bierzesz kase, lewusie.

Andrzej Rumun

Popieram budowę. Ale czekam również na wiadomości w sprawie obwodnicy Pisza. Podobno Burmistrz Szymborski pracuje nad decyzją środowiskową obwodnicy. Czy ktoś wie jak przebiegają prace?

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt