REKLAMA
Data dodania: 10.09.2023
Gładka droga Borki-Jeże już za 18 m-cy
Firma Unibep z Bielska Podlaskiego rozbuduje ponad 14-kilometrowy odcinek DK63 Borki – Jeże. Na wykonanie zadania o wartości 95,6 mln zł wykonawca robót będzie miał 18 miesięcy.
Zakres prac obejmie:
  • wymianę starej nawierzchni i budowę nowej jezdni o szerokości 7 m i o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś.
  • korektę łuków pionowych i poziomych, a istniejący most zostanie przebudowany na przepust.
  • przebudowę skrzyżowań.
  • powstanie 12 zatok autobusowych z dojściami dla pieszych, chodnik w miejscowości Jeże oraz oświetlenie drogowe.
  • odwodnienie drogi oraz przebudowa istniejących zjazdów.
  • budowę stanowiska do kontroli i ważenia pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego.


Inwestycja poprawi komfort i bezpieczeństwo przejazdu tranzytowego oraz lokalnego. Czytelność skrzyżowań poprawi się poprzez korektę ich geometrii, tj. zastosowanie pasów lewoskrętu w miejscowości Jeże. Zaprojektowana kanalizacja deszczowa w tej miejscowości umożliwi odprowadzenie wód deszczowych z obszaru jezdni. - informuje GDDKiA - Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo pieszych dzięki budowie obustronnego chodnika w miejscowości Jeże, dzięki oświetlonym przejściom dla pieszych oraz dojściom do zatok autobusowych poza obszarem zabudowanym.
Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków budżetu państwa. Wartość przedsięwzięcia - 95,6 mln zł Termin realizacji - 18 miesięcy od podpisania umowy (nie wlicza się okresów zimowych).


Źródło: GDDKiA
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Upas

Nie dla PiS nie dla KO tylko Konfederacja a nie przestarzałe dzgany które będą nami rządzic!! Chcemy w Polsce zmian !Nie dla Tuska ,kaczora, Małeckiego, Hołowni,SLD,PSL...Dość !!! Konfederacja tylko Konfederacja panowie i panie lecimy po nich po te tłuste spasione brzuchy !!

bo gdan

A co z odcinkiem od Pisza do Jeży? Tu kierowcy będą latać?

Jerzy

Droga do Jerzy 😁😁😂🤦‍♂️

X

Za 18 miesięcy + okresy zimowe.

Droga do Jerzy

Mój komentarz został usunięty, ale gdzieś w necie jest artykuł z 2016 albo 2017 r., mówiący o tym, że droga do Jerzy powstanie lada moment, także ten : )

Prawda

Wszystko w ramach kampanii wyborczej a głupi lud da się nabrać na takie triki jak 800plu i tego typu " inwestycje" a prawda jest taka że już dawno powinna być wymiana nawierzchni , w normalnym kraju po prostu by to zrobili i nie dudnili w pseudo mediach że " mają zamiar"

Alexa

Rudzielec z Sopotu nawet nie miał zamiaru. Pamiętamy to co mówili jego klakierzy o Polsce wschodniej. A jak niektórzy zapomnieli to łatwo sobie można przypomnieć.

Jasiek

Japa tam pisowski pachołki, koniec waszej władzy już blisko

***** ***

Jolo

Powiedz co da ci Po po odsunięciu PiSu od władzy. Może tekst pieniędzy nie ma nie było i nigdy nie będzie??

Andrzej

Przynajmniej znikną koleiny z tej drogi. Kiedy ostatni raz był remont tej drogi bo już nie pamiętam. A po tylu latach należy się tą drogę wyremontować. A i wekendowi turyści najeżdżający szczególnie w okresie letnim Mazury będą mieli lepszą drogę.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt