Data dodania: 25.07.2022  |  wyświetlenia: 2561
25 km szlaku wodnego Pętli Mazurskiej
Budowa drogi wodnej Niegocin-Śniardwy
800 tys. zł przeznaczono na opracowanie studium wykonalności Pętli Mazurskiej – budowy drogi wodnej łączącej jezioro Niegocin z jeziorem Śniardwy. To około 25 km nowego szlaku wodnego w Krainie Tysiąca Jezior.
Budowa drogi wodnej łączącej jeziora Niegocin i Śniardwy, pozwoli utworzyć Pętlę Mazurską o długości ponad 100 km, to duży krok milowy dla rozwoju gospodarczego i turystycznego, który pozytywnie zmieni oblicze Mazur

Jest to alternatywny i niezwykle malowniczy szlak żeglarski poza głównym szlakiem turystycznym dla żeglarzy i wodniaków na akwenach Krainy Tysiąca jezior, który połączy jeziora Niegocin i Śniardwy. Inwestycja pozwoli na utworzenie szlaku żeglugowego w formie pętli, dzięki której możliwe będzie dopłynięcie do jeziora Śniardwy z portu w Giżycku na jeziorze Niegocin i powrót funkcjonującym obecnie szlakiem żeglownym przez jeziora Tałty, Szymon i Jagodne. Jednak, by inwestycje można było zrealizować, niezbędne jest studium wykonalności przedsięwzięcia.

Tego typu połączenie żeglowne stanowić będzie unikalną w skali całego kraju atrakcję turystyczną dla żeglarzy i turystów. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich od Pisza do Węgorzewa w linii prostej liczy 111 kilometrów.

Poza szlakiem głównym wyznaczonych jest także 5 szlaków bocznych. Razem to ponad 150 kilometrów drogi wodnej przygotowanej dla żeglarzy i wodniaków na Mazurach. Po połączeniu jeziora Niałk Duży, Niałk Mały, Wojnowo, Głaźna Struga, Buwełno i Tyrkło, można będzie przepłynąć szlak pętlą z jeziora Śniardwy do Niegocina i odwrotnie.

Źródło: warmia.mazury.pl
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt