REKLAMA
Data dodania: 25.07.2022  |  wyświetlenia: 3486
25 km szlaku wodnego Pętli Mazurskiej
Budowa drogi wodnej Niegocin-Śniardwy
800 tys. zł przeznaczono na opracowanie studium wykonalności Pętli Mazurskiej – budowy drogi wodnej łączącej jezioro Niegocin z jeziorem Śniardwy. To około 25 km nowego szlaku wodnego w Krainie Tysiąca Jezior.
Budowa drogi wodnej łączącej jeziora Niegocin i Śniardwy, pozwoli utworzyć Pętlę Mazurską o długości ponad 100 km, to duży krok milowy dla rozwoju gospodarczego i turystycznego, który pozytywnie zmieni oblicze Mazur

Jest to alternatywny i niezwykle malowniczy szlak żeglarski poza głównym szlakiem turystycznym dla żeglarzy i wodniaków na akwenach Krainy Tysiąca jezior, który połączy jeziora Niegocin i Śniardwy. Inwestycja pozwoli na utworzenie szlaku żeglugowego w formie pętli, dzięki której możliwe będzie dopłynięcie do jeziora Śniardwy z portu w Giżycku na jeziorze Niegocin i powrót funkcjonującym obecnie szlakiem żeglownym przez jeziora Tałty, Szymon i Jagodne. Jednak, by inwestycje można było zrealizować, niezbędne jest studium wykonalności przedsięwzięcia.

Tego typu połączenie żeglowne stanowić będzie unikalną w skali całego kraju atrakcję turystyczną dla żeglarzy i turystów. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich od Pisza do Węgorzewa w linii prostej liczy 111 kilometrów.

Poza szlakiem głównym wyznaczonych jest także 5 szlaków bocznych. Razem to ponad 150 kilometrów drogi wodnej przygotowanej dla żeglarzy i wodniaków na Mazurach. Po połączeniu jeziora Niałk Duży, Niałk Mały, Wojnowo, Głaźna Struga, Buwełno i Tyrkło, można będzie przepłynąć szlak pętlą z jeziora Śniardwy do Niegocina i odwrotnie.

Źródło: warmia.mazury.pl
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Upośledzona Asia

Nie umiem pływać 🏊

Łukasz

Wspaniały pomysł, a idioci którzy piszą te negatywne komentarze, niech dalej siedzą w domu przed swoimi komputerami i telewizorami i hejtują wszystko bo tylko to w życiu umieją! Na budowie takiej pętli skorzysta każdy! Trzeba się rozwijać żeby być konkurencyjnym z morzemi i górami!

RR

jeszcze jeden pomysł na rozwój turystyki na Mazurach, zadaszone jeziora. Po co turystom ma przeszkadzać deszcz? A może tak podświetlić jeziora od dna byłaby super iluminacja.

RR

hmm... jak budowa sztucznych kanałów ma sprzyjać rozwojowi turystyki to dlaczego nie można usypać sztucznych gór? Takie połączenie Bieszczad z Mazurami.

Mazur

W sumie to po co drogi, linie energetyczne, kolejowe i w ogóle po co cała infrastruktura. Przecież gdyby natura sama chciała żeby to wszystko było to by to stworzyła. Nie wiem czy dobrze zacytowałem, ale tak to czy A było. Ktoś się jak widze za dużo naogkadal tekewizji i to okredlonego programu.

ron

Na grzyby to komu ? Cwaniczki z Warszawy będą mieli się gdzie pochlapać w wodzie a miejscowi guzik z tego skorzystają.Typowe,wydawanie państwowej kasy nie boli,bo państwowa kasa jest niczyja.

Galind

I pieniążki pójdą w błotko na durny pomysł .

Zjem ci szalik

Dawaj twój pomysł, masz widownię i okazję się wykazać

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt