Data dodania: 25.05.2022  |  wyświetlenia: 1748
Na stacji PKP Olsztyn Główny trwa wymiana torów
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują stację Olsztyn Główny. Inwestycja warta ok. 400 mln zł ze współudziałem środków unijnych z POPW chwilowo utrudnia ruch pociągów. W najbliższej przyszłości zapewni podróżnym oczekiwany komfort obsługi.
Na stacji Olsztyn Główny układane są nowe tory. W obrębie stacji zdemontowano ponad 20 km torów i sieci trakcyjnej oraz 75 rozjazdów.


Układ torowy na wschodniej stronie stacji usprawni obsługę pociągów towarowych. Będzie możliwość przejazdu cięższych oraz dłuższych składów.


Po zachodniej stronie stacji, między Olsztynem Głównym a przystankiem Olsztyn Śródmieście, przygotowywany jest teren do montażu torów i rozjazdów. Montowane są bramki podtrzymujące sieć trakcyjną.


Postępuje budowa nowego peronu. Ułożono ścianki konstrukcji oraz elementy nawierzchni. Jednocześnie demontowane i zabezpieczane są filary stalowej konstrukcji starej wiaty.Budowane jest także przejście podziemne od strony ul. Marii Zientary-Malewskiej, które umożliwi dodatkowy dostęp na perony. Wykonawca prowadzi prace pomiędzy skarpą a peronem. Przejście o długości 140 metrów będzie szersze oraz wyższe. Mieszkańcy osiedla Zatorze zyskają wygodne dojście – dostosowane do potrzeb osób o ograniczanych możliwościach poruszania się.


Na stacji Olsztyn Główny utrzymany jest rozkładowy ruch pociągów.

Źródło: PKP PLK
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
orzysz

coś robią w Olsztynie - niby dobrze. Ale Pisz - bardzo marnie. Nie ma normlanego pkp, pks. Burmistrz Orzysza też marny - nie ma jak dojechac do Olsztyna. Jak dojedziesz jakoś do Piszu czy Giżycka to jest pkp do Olsztyna. Włodkowski dość kościelny - wsp Olsztyn, kul - ale marny burmistrz. Ale co go obchodzi że ludzie nie mają jak dojechać do Olsztyna ? On ma samochód.Jak były wybory do brukseli - żadnej flagi nie powiesił w mieście - dla niego normalny dzień ale jak" święta " kościelne, trzeba się podlizać, zapłacić proboszczowi. W Orzyszu sporo wojska - dobrze. Ale pracy nie było jak był Aleszczyk, Sulima teraz Włodkowski. Prawie nic w miescie lepiej nie jest. Chłopaki zarobili - burmistrze. W mieście ani młodych - wyjechali ani pracy. Włodkowski - też nie wie czemu ani młodych ani pracy.

Karo

Dobrze bardzo potrzebna jadę do Pisz i prosta do Warszawy pociąg! Super! Trzymaj się kicku Zgoda.!!!!

Do kris- iu

Głuptaku toż, to dziś PiS rządzi i to teraz jest remont.

Kris

W końcu zrobią dworzec raz jak wysiadłem z pociągu na głównym w Olsztynie to chciałem spierd..c tam skąd przyjechałem trauma na całe życie taki syf za komuny pewnie lepiej wyglądał jak za zjeba..o pisu 😂😂

Piotr

Pomyśl chłopie nad tym co napisałeś.Tobie się tylko wydaje ze jesteś taki mądry.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt