REKLAMA
Data dodania: 12.04.2022  |  wyświetlenia: 3718
Powstanie obwodnica Kolna. Wartość inwestycji 95 mln
Fot. GDDKiA
Kolno na Podlasiu będzie pierwszą miejscowością w Polsce, która będzie miała obwodnicę finansowaną z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 11 kwietnia 2022 r. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister infrastruktury Rafał Weber wzięli udział w podpisaniu umowy na realizację pierwszej obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej, dofinansowanej z RPRD.
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD), którego dysponentem jest Minister Infrastruktury, to kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej jest uzupełnieniem systemu autostrad i dróg ekspresowych, a tym samym częścią spójnego i zintegrowanego systemu transportowego. Budujemy obwodnice nie tylko w ciągu dróg krajowych, ale również w ciągu dróg wojewódzkich, w mniejszych miejscowościach takich jak Kolno. Te drogi są niezwykle potrzebne dla lokalnych społeczności. Będą służyły lepszemu rozwojowi przedsiębiorstw i biznesu, ale również wyprowadzą ruch tranzytowy, który odbywa się przez te miejscowości – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Minister Infrastruktury przeprowadził w 2021 r. nabór wniosków w ramach RFRD o dofinansowanie dla budowy obwodnic zlokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich. Ostateczna lista zadań została zatwierdzona przez Prezesa Rady Ministrów.

Podpisanie umowy na realizację obwodnicy Kolna. fot. MI
Jednym z zadań zgłoszonym przez zarząd województwa podlaskiego jest budowa obwodnicy Kolna, o długości ok. 6 km, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 647. Całkowita wartość tego zadania to 95 mln zł, a przyznana kwota dofinansowania z Funduszu to 54,4 mln zł.  Dofinansowanie obejmuje zarówno przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i budowę obwodnicy.

W województwie podlaskim wsparcie z RFRD uzyskają 4 zadania. Łączna kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla tych zadań wyniesie ok. 164 mln zł.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Świętosław

Jaracie się nie wiedząc do końca czym - ta obwodnica jest po to, aby jadąc z Łysych do Stawisk (i odwrotnie) ominąć Kolno szerokim łukiem... XD

Wiesiek

Kolno rzondzi!

Grzes

Przecież Kolno to podlaskie a Pisz to warmińsko-mazurskie i tyle w temacie. inny świat

Wars

Kolno takie cudowne, a w wakacje wszyscy jadą do Pisza. Chciałbym tylko żeby jadąc z Łomży do Pisza ominąć te wiejskie miasteczko.

edziu

jak powstanie obwodnica to burmistrz weźmie dechy i zabije tablice kolno, skończy się jak stawiski

mirom

jeszcze jedno, przez tyle lat ten człowiek dal się poznać z jak najgorszej strony. W Warszawie tez go doskonale znają. Nikt powazny nie chce mieć z nim nic wspólnego.

Miro

Obecny burmistrz PIsza jest przykładem do czego prowadza rządy podwórkowego cwaniaka i miernoty. JAK CI PISZACY NIE WSTYDZA SIE TAKIEGO WLODARZA I JEGO RZADOW. To miasto umiera.

Mazur

Ale to ma być obwodnica w ciągu DW 647 czyli charakter bardzo lokalny a nie DK 63. Zatem przejazd przez Kolno niestety się zasadniczo nie poprawi w kierunku Łomży czy Warszawy. A szkoda. Wiem że w planach jest przebudowa odcinka DK 63 od węzła z Via Baltica do Pisza i wtedy dopiero mają być budowane obwodnice miejscowości na tym odcinku, w tym Kolna.

Posłuchajta Beryłajta

A co ma do powiedzenia poseł pisowiec.

Pan Bolo

My w Piszu zostaliśmy nie z ręką w nocniku ale z głową.

Igor

Tak się organizuje i tak się działa w samorządzie! Uczcie się panie Szymborski i twoja klika! Janek Alicki to się w grobie przewraca gdy patrzy na to, jak ty pracujesz panie Szymbor

Pioter

O jeżu !!! to Janek nie żyje???

Bolek

Pisz i tak już się dawno skończył.

Nic tam nie ma i nikogo tak nic nie trzyma

Tom

Nie porównuj Pisza z Kolnem, bo to nie ta liga. O Kolnie za 10 lat niktnie będzie pamiętał, teraz to jest tylko miasto, które trzema przejechać w drodze na mazury.

Xxx

Nie cieszcie się tak, bo obwodnica ma być w ciągu drogi wojewódzkiej nr 647, a nie DK63.

Marek

Burmistrz Pisza do wymiany. W Kolnie potrzeba oddzielenia ruchu tranzytowego a w Piszu już nie. Nicewicz twierdzi że u nas korki to są przez mieszkańców. I burmistrz tego nie neguje, nie negocjuje większej kasy, w papierach dalej 3,6 km przez miasto, a dla ludu filmik nagrał jaki to dobry jest bo leśna górkę chce ocalić... Bajeczki. Dramat. Z Kolna śmiech był, teraz z Pisza będzie, może bardziej płacz niż śmiech. Minister był tak blisko, nie mógł go burmistrz przy okazji zaprosić? Lepszy lans ze "swoimi" posłami, po co zadbać o miasto.

Olo

To wyrok na Szymborskiego jest to koniec jego panowania w Piszu musi zmienić fotel na stołek

ZostawcieKrymZabierzcieKolno

Jadąc do Pisza od Łomży będzie można ominąć kolno :D w końcu :D

Kolniak

Nie, bo do jest w ciągu innej drogi, więc sorki memorki bracie, ale będziesz przejeżdzać przez Kolno po wsze czasy, Niski Poziom Inteligencji pozdro

Polak

to się Kolniak lepiej zorientuj bo będzie można ominąć Kolno :D To będzie taka obwodnica hybrydowa, trzeba było nazwę dostosować do programu na wojewódzkie drogi żeby hajsy dali

Polak

Do "Polaka" Znajdź sobie inny nick. Mój nie jest oryginalny ale posługuję się nim od długiego już czasu na tym portalu.

Polak

Że co?

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt