Data dodania: 27.05.2021  |  wyświetlenia: 3417
Piszanin wziął udział w wideokonferencji
Umowa na przygotowanie dokumentacji obwodnicy Pisza została podpisana
Ministerstwo Infrastruktury oraz GDDKiA poinformowały o kolejnym kroku ku realizacji obwodnicy Pisza. W ciągu najbliższych 40 miesięcy powstanie Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowe z elementami koncepcji programowej inwestycji.
Podpisaliśmy umowy z wykonawcą dokumentacji projektowej dwóch obwodnic w woj. warmińsko-mazurskim - Olsztyna i Dywit oraz Pisza. Wykonawcą obu zadań jest konsorcjum firm TRAKT Sp. z o.o. Sp.k. i TRAKT Sp. z o.o. z Katowic. - informuje GDKiA.
Budowa obwodnic Olsztyna i Dywit oraz Pisza to kolejne w województwie warmińsko-mazurskim zadania realizowane w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Oprócz nich w regionie powstaną również obwodnice Smolajn, Szczytna i Gąsek. W ramach rządowego Programu wybudowanych zostanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś.Na wykonanie dokumentacji projektowej obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63 wykonawca będzie miał 40 miesięcy. Koszt tego zadania to 2 230 297,50 zł. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej oraz materiałów do decyzji środowiskowej.

W środę, 26 maja, odbyła się wideokonferencja prasowa z udziałem wiceministra infrastruktury Rafała Webera, której tematem było podpisanie umów na prace przygotowawcze dla obwodnic Olsztyna i Dywit oraz Pisza. Piszanin podjął temat braku zadowolenia części mieszkańców Pisza z "okrojenia" planów obwodnicy z 15 km do 3,5km.

Oto zapis nagrania:Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt