Data dodania: 26.05.2021  |  wyświetlenia: 1831
Mazurska Pętla Rowerowa
Ruciane-Nida: Trwa budowa Miejsca Obsługi Rowerzystów
Prace nad Mazurską Pętlą Rowerową przechodzą na kolejny etap. W Rucianem-Nidzie powstaje infrastruktura dodatkowa - miejsce obsługi rowerzystów i sanitariaty.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Mazurska Pętla Rowerowa", który zakłada budowę szlaku rowerowego wokół Wielkich Jezior Mazurskich, z inicjatywy Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 przy współpracy samorządów biorących udział w projekcie.

Mazurska Pętla Rowerowa ma być unikatem na skalę europejską, łączącym atrakcje szlaku wodnego i rowerowego. Ponadto trasa na północy połączy się z największym szlakiem rowerowym Polski wschodniej - Green Velo.


Przy Urzędzie Miasta i Gminy w Rucianem-Nidzie w ramach inwestycji powstaje Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR) w tym także sanitariaty. W ramach tej inwestycji na terenie Gminy Ruciane - Nida  przeprowadzono ponadto remont dróg szutrowych. Planowana jest także budowa wydzielonych ścieżek i oznakowania trasy.Całkowity koszt projektu Mazurskiej Pętli Rowerowej wynosi ponad 61 mln zł, z czego przyznane dofinansowanie w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 to kwota nieco ponad 42 mln zł. 

Źródło: UM Ruciane-Nida
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Kolarz z płońska

Teraz tylko na rowerze jeździć.

Robert

Taki MOR przydałby się w rejonie Wąglika . Jak przyjdzie do głowy jakiemuś rowerzyście po tym jak trzy tygodnie temu położyli tzw ścieżkę przejechać po tych wertepach to nie tylko będzie musiał się wykąpać ale też zezłomować bicykla. Ale zawsze to jakaś przygoda. !!!!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt