Data dodania: 26.05.2021  |  wyświetlenia: 1113
Mazurska Pętla Rowerowa
Ruciane-Nida: Trwa budowa Miejsca Obsługi Rowerzystów
Prace nad Mazurską Pętlą Rowerową przechodzą na kolejny etap. W Rucianem-Nidzie powstaje infrastruktura dodatkowa - miejsce obsługi rowerzystów i sanitariaty.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Mazurska Pętla Rowerowa", który zakłada budowę szlaku rowerowego wokół Wielkich Jezior Mazurskich, z inicjatywy Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 przy współpracy samorządów biorących udział w projekcie.

Mazurska Pętla Rowerowa ma być unikatem na skalę europejską, łączącym atrakcje szlaku wodnego i rowerowego. Ponadto trasa na północy połączy się z największym szlakiem rowerowym Polski wschodniej - Green Velo.


Przy Urzędzie Miasta i Gminy w Rucianem-Nidzie w ramach inwestycji powstaje Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR) w tym także sanitariaty. W ramach tej inwestycji na terenie Gminy Ruciane - Nida  przeprowadzono ponadto remont dróg szutrowych. Planowana jest także budowa wydzielonych ścieżek i oznakowania trasy.Całkowity koszt projektu Mazurskiej Pętli Rowerowej wynosi ponad 61 mln zł, z czego przyznane dofinansowanie w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 to kwota nieco ponad 42 mln zł. 

Źródło: UM Ruciane-Nida
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt