Data dodania: 23.02.2021  |  wyświetlenia: 3191
Wincenta: Apel samorządowców do Ministra Infrastruktury
Apelują o przebudowę drogi Pisz - Kolno w ramach inwestycji kluczowych dla kraju
22 lutego, parlamentarzyści i samorządowcy z województw podlaskiego i warmińsko- mazurskiego, podpisali wspólny apel kierowany do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka o wpisanie przebudowy odcinka drogi krajowej 63 na listę kluczowych dla kraju inwestycji.
Mowa o ponad 30 km odcinku drogi krajowej 63 na odcinku od węzła Kolno aż do Pisza. Wspomniana droga stanowi jeden z głównych ciągów komunikacyjnych z Warszawy na Mazury, a stale zwiększający się ruch pojazdów na tym odcinku powoduje zmniejszenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Jak pokazały pomiary ilościowe natężenia ruchu przeprowadzone w okresie od maja do września, liczba przejeżdżających tędy pojazdów wynosi nawet do 15 tys. na dobę.

Fot. Łukasz Jóźwiak/GDDKiA
 
Modernizacja drogi nie tylko poprawiłaby bezpieczeństwo i komfort podróżowania, ale przyczyniłaby się także do skrócenia czasu przejazdu, ułatwienia ruchu turystycznego oraz wzmocnienia walorów gospodarczych regionu.- mówiono podczas spotkania.
W wydarzeniu z ramienia Powiatu Piskiego uczestniczył przedstawiciel Zarządu Powiatu w Piszu Waldemar Brenda. Jednym z inicjatorów spotkania był poseł Jerzy Małecki.

Fot. Starostwo Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt