Data dodania: 14.08.2020  |  wyświetlenia: 5361
Grajewo z obostrzeniami
Pierwszy powiat w północno-wschodniej Polsce w strefie żółtej
Zwiększona liczba zachorowań na koronawirusa spowodowała wprowadzenie dodatkowych obostrzeń na terenie powiatu grajewskiego. Od dziś, 14 sierpnia znajduje się w strefie żółtej na mapie zagrożeń publikowanej przez Ministerstwo Zdrowia.
Powiat grajewski to jedyny w północno-wschodniej powiat, w którym wprowadzono strefę żółtą. Jak informuje inspektor sanitarny w Grajewie, Jerzy Nikliński w powiecie od jakiegoś czasu można zauważyć zwiększoną liczbę zachorowań na koronawirusa. W sumie zakażonych jest 41 osób, w tym 35 przebywa w izolacji domowej, sześć jest hospitalizowanych. W kwarantannie przebywa 101 osób, a nadzorem epidemicznym objętych jest 81 osób.

Są dwa źródła zakażeń - oddział zakaźny szpitala w Grajewie i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Szczuczynie. Tam potwierdzono obecność Covid-19 wśród kilku członków personelu, 40 oczekujących na wyniki pacjentów przebywa w kwarantannie.


Powiaty w przedziale od 6 do 12 przypadków są oznaczane kolorem żółtym. Resort zapowiada aktualizowanie wskaźnika zakażeń i mapy COVID-owej dwa razy w tygodniu. W strefie żółtej w weselach będzie mogło brać udział maksymalnie 100 gości.

„Czerwone” powiaty to takie, w których wskaźnik przyrostu nowych przypadków na 10 tys. mieszkańców przekracza 12 w ciągu 14 dni poprzedzających dzień publikacji. W strefie czerwonej będzie obowiązywał zakaz imprez masowych. Liczba uczestników wesel zostanie ograniczona do 50. W komunikacji miejskiej dostępna będzie tylko połowa miejsc siedzących. Wprowadzony zostanie zakaz organizacji targów i wydarzeń kulturalnych. Zamknięte będą sanatoria, a wydarzenia sportowe będą odbywać się bez kibiców. Siłownie i kina będą otwarte z zachowaniem dodatkowych środków bezpieczeństwa.


Zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej, także na ulicach czy w parkach.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt