Data dodania: 30.06.2020  |  wyświetlenia: 3401
Ukradli wódkę i pobili pracownika ochrony marketu
Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej po tym, jak ukradli z marketu butelkę wódki i pobili pracownika ochrony.
Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszała 23-letnia kobieta i jej 34- letni partner. Będąc w jednym z piskich marketów ukradli ze sklepu butelkę wódki.
Śledczy ustalili, że do sklepu przyszła młoda kobieta z mężczyzną. Wzięli z półki butelkę wódki wartości 22 złotych, po czym wyszli ze sklepu przez nieczynną kasę nie płacąc za towar. Widząc to pracownik ochrony próbował ich zatrzymać. Mężczyzna nie chciał oddać skradzionej butelki alkoholu. Zaczął szarpać się z pracownikiem ochrony na parkingu przed sklepem. W trakcie tej bójki mężczyzna kopnął pracownika ochrony w brzuch, po czym wraz z dziewczyną uciekli zostawiając alkohol na placu - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Po przejrzeniu zapisu z nagrania monitoringu piscy śledczy wytypowali sprawców kradzieży rozbójniczej. Była to 23-letnia mieszkanka Pisza i jej 34-letni partner mieszkający na terenie gminy Pisz. Oboje byli już notowani za popełnienie różnych przestępstw. Funkcjonariusze zatrzymali ich w miejscu zamieszkania 34-latka. Znajdowali się pod działaniem alkoholu. On miał niespełna 1 promil alkoholu w organizmie, ona blisko 1,5 promila. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Następnego dnia usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Nie kwestionowali swojej winy. Mężczyzna dodał jedynie, że był wtedy pijany, a cała sytuacja była bardzo dynamiczna. Przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Z uwagi na to, że zatrzymani sprawcy dopuścili się czynu mniejszej wagi grozi im kara w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt