Data dodania: 21.06.2020  |  wyświetlenia: 4906
Koniec cierpienia zwierząt
Właściciel schroniska w Radysach aresztowany
3 miesięczny areszt dla właściciela schroniska dla zwierząt w Radysach niedaleko Białej Piskiej.
Schronisko w Radysach to jedno z największych z największych w Polsce schronisk. Zwierzęta miały tu znaleźć opiekę. Znalazły tu ból, cierpienie i śmierć.  To, co zastaliśmy na miejscu wszystkimi wstrząsnęło.
Byliśmy w piekle - tak relacjonują interwencję w schronisku Radysach przedstawiciele organizacji prozwierzęcych.- psy panicznie bojące się ludzi, pozamykane w klatkach, zapchlone, poranione, kilka martwych. Zgromadziliśmy dowody, które pozwoliły postawić kres cierpieniom czworonogów z Radys.


Właściciel schroniska w Radysach Zygmunt D. decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie został aresztowany na 3 miesiące
Jako organizacja wykonująca prawa pokrzywdzonego byliśmy w sądzie. Tymczasowa kara pozbawienia wolności orzeczona została po przedstawieniu zarzutów dla właściciela schroniska za znęcanie się w sposób szczególnie okrutny nad psami oraz posiadanie amunicji. Od kilku dni informujemy o akcji ratowania psów ze schroniska w Radysach. To „psi obóz koncentracyjny”, gdzie zwierzęta trzymane były w bardzo złych warunkach bytowania. Uratowaliśmy 71 z nich, pozostałe odebrane zostaną wkrótce. Trwa obecnie ich ewidencja, przygotowywanie fotografii, by przygotować je do adopcji. Policjanci przedstawicieli właścicielowi schroniska zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, w nieokreślonym czasie do 17 czerwca 2020 roku. Drugi zarzut dotyczy posiadania ponad 200 sztuk amunicji. Za nielegalne jej posiadanie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Badana jest też sprawa niewywiązywania się urzędników z obowiązku rzetelnego nadzoru nad schroniskiem. Śledczy złożyli do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie właściciela schroniska.
Źródło: Facebook/Pogotowie dla Zwierząt i Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt MONDO CANE
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt