Data dodania: 18.06.2020  |  wyświetlenia: 6124
Interwencja organizacji prozwierzęcych
Animalsi w schronisku w Radysach. Odebrano zaniedbane zwierzęta
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
17 czerwca w schronisku zwierząt w Radysach rozpoczęła się interwencja organizacji prozwierzęcych. Na miejscu pracowało około 100 osób. Odebrano 65 psów.
Cała akcja trwała od świtu do późnych godzin nocnych. Prokurator, policjanci, technicy policyjni, biegli, lekarze weterynarii i my organizacje ochrony zwierząt, które zabezpieczyły zwierzaki - informuje  OTOZ Animals.

Jak informuje przedstawiciel organizacji w schronisku przebywało ponad 1300 psów. Teraz każdy z nich jest opisywany i fotografowany. Zwierzęta były zaniedbane, chore, na terenie schroniska przebywały także martwe psy.
Na odbiór wszystkich zwierząt musieliśmy uzyskać pozwolenie biegłego sądowego. W świetle prawa w ciągu najbliższych dni nic już nie możemy zrobić, czekamy na działania prokuratury, co dalej z Radysami?! Na razie nie wiemy, czy gminy nadal będą wozić zwierzęta do Radys. Uwierzcie, chcielibyśmy zabrać wszystkie zwierzęta!

W interwencji brało udział 6 organizacji: OTOZ Animals, TOZ Augustów, Fundacja „Mondo Cane”, TOZ Suwałki, Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt w Pasłęku, Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt Otwocki Zwierzyniec i Stowarzyszenie Pogotowie dla Zwierząt.

Fot. Facebook/ OTOZ Animals
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt