Data dodania: 05.05.2020  |  wyświetlenia: 1782
Projekt ograniczania negatywnych skutków Covid-19
5,5 mln zł trafi do szpitali jednoimiennych, w tym także do szpitala w Piszu
Fot. szpital w Piszu
Finansowy zastrzyk wsparcia otrzymają szpitale i lecznice, pozostające w stanie podwyższonej gotowości, tj. Szpital Miejski w Ostródzie, Szpital Miejski w Elblągu oraz szpitale w Giżycku i Piszu.
Zarząd województwa zdecydował o zastosowaniu trybu nadzwyczajnego przy wyborze do dofinansowania projektów mających na celu ograniczenie występowania negatywnych skutków COVID-19 po marcowych przesunięciach funduszowych w ramach RPO WiM 2014-2020. Dzięki nim szpitale w regionie zostaną wzmocnione kwotą ponad 28 mln zł.

5,5 mln zł trafi do szpitali jednoimiennych i lecznic pozostających w stanie podwyższonej gotowości, czyli do Szpitala Miejskiego w Ostródzie, Szpitala Miejskiego w Elblągu oraz szpitali w Giżycku i Piszu. 12,4 mln zł przeznaczono na wsparcie 22 podmiotów leczniczych, wskazanych 5 kwietnia przez wojewodę warmińsko-mazurskiego oraz do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, będącej publicznym laboratorium COVID-19. 10,3 mln zł przeznaczono na wsparcie podmiotów, dla których organem założycielskim jest Województwo Warmińsko-Mazurskie.

Wyasygnowanie ponad 28 mln zł na wsparcie szpitali było możliwe dzięki przesunięciom środków, jakich dokonał w marcu zarząd województwa w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt