Data dodania: 26.02.2019  |  wyświetlenia: 3686
Zakończenie prac na S51 w kwietniu
Odcinek obwodnicy S51 Olsztyn Wschód-Olsztyn Jaroty dostępny dla kierowców
Fot. K.Głebocki, , Min.Infrastruktury
S51:Olsztyn Wschód-Olsztyn Jaroty
Z początkiem lutego oddano do użytku 9-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód i Olsztyn Jaroty.
Udostępniona dla kierowców trasa stanowi część południową obwodnicy Olsztyna. Inwestycja ta realizowana jest w ramach drogi ekspresowej S51. W budowie pozostaje jeszcze część obwodnicy od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Jaroty, której ukończenie zaplanowano na koniec kwietnia 2019 r.

S51:Olsztyn Wschód-Olsztyn Jaroty, fot. K.Głębocki, Min.Infrastruktury
Odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu S51 o dł. 16 km omija miasto od południowo-wschodniej strony. - informuje Ministerstwo Infrastruktury - Połączenie z siecią dróg lokalnych zapewnią węzły Olsztyn Jaroty, Olsztyn Wschód oraz Olsztyn Pieczewo. Planowany termin zakończenia inwestycji to 29 kwietnia 2019 r., natomiast udostępnienie węzła Pieczewo przewidziane jest na czerwiec 2019 r.

Obwodnica Olsztyna w ciągu S51 połączy się na węźle Olsztyn Południe z oddanym do ruchu 6 grudnia 2018 r. odcinkiem obwodnicy w ciągu DK16 Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe. W docelowym układzie nowa droga poprawi układ drogowy i warunki transportowe Olsztyna i okolic. Umożliwi eliminację znaczącej części ciężkiego ruchu z zatłoczonego centrum miasta oraz obsługę ruchu tranzytowego.

Inwestycja realizowana jest w systemie „Projektuj i buduj”. Koszt robót budowlanych  to 1 050 mln zł, wartość całego projektu, z uwzględnieniem kosztów dokumentacji, wykupów, prac archeologicznych, nadzoru i robót wynosi  1 166 mln zł. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej to  532,8 mln zł.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt