Data dodania: 05.12.2018  |  wyświetlenia: 4956
Brzezin ponownie marszałkiem warmińsko - mazurskim
Zarząd Województwa bez Wioletty Śląskiej-Zyśk
Fot. Facebook/Gustaw Marek Brzezin
Podczas wczorajszej (4.12.2018) wtorkowej sesji Sejmiku województwa Warmińsko-Mazurskiego wybrano władze nowej kadencji.
Znamy nazwiska członków Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kadencji 2018-2023. Marszałkiem ponownie został Gustaw Marek Brzezin. Pełniący tę funkcję od 2014 roku samorządowiec otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL, które w sejmiku zawarły umowę koalicyjną. Brzezin był już marszałkiem województwa w kadencji 2014-2018, a wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję wicemarszałka. W latach 1998-2012 był wójtem gminy Ostróda.

Wicemarszałkowie województwa to ponownie Miron Sycz i Marcin Kuchciński. Członkami zarządu zostały - Jolanta Piotrowska i Sylwia Jaskulska. Jolanta Piotrowska to nowe nazwisko w składzie zarządu, choć znane doskonale w województwie. Piotrowska przez trzy kadencje pełniła funkcję burmistrza Giżycka, była również prezesem Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Sylwia Jaskulska to m.in. Wicestarosta Powiatu Szczycieńskiego kadencji 2010-2014 oraz radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Członek Zarządu Województwa kadencji 2014-2018.

W gronie władz marszałkowskich nie zobaczymy już Wioletty Śląskiej-Zyśk, choć zasiądzie ona w nowej radzie. Ślaską wybrano ponownie na radną województwa i swój mandat zamierza wykorzystać, krocząc szlakiem działania, który rozpoczęła jako wicemarszałek poprzedniej kadencji.
Cztery lata rzetelnej pracy i skutecznego współdziałania z wieloma środowiskami i wieloma z Was na rzecz naszego regionu to dla mnie osobisty powód do dumy i szczerej satysfakcji - podsumowuje swoją aktywną działalność Wioletta Ślaska-Zyśk - Mandat radnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w obecnej kadencji wytycza mój dalszy, stabilny kurs ku realizacji moich haseł wyborczych, czyli niezmiennie: zdrowia, bezpieczeństwa i komunikacji.
Przypomnijmy, Wioletta Ślaska Zyśk to wieloletni dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu, w kadencji 2014-2018 wybrana na radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a następnie powołana na stanowisko Wicemarszałka Województwa.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt