Data dodania: 01.12.2018  |  wyświetlenia: 7534
Podróże będą szybsze i wygodniejsze
Zaawansowane prace na trasie linii kolejowej Szczytno-Pisz-Ełk
Trwają prace modernizacyjne linii kolejowych na trasie Szczytno-Pisz-Ełk. Wymiana torów, przebudowa peronów oraz budowa nowych przystanków kolejowych. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.
Podróże ze Szczytna do Ełku będą szybsze i wygodniejsze - informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.- Zaawansowane są prace na torach na ponad 100 kilometrowym odcinku linii ze Szczytna do Ełku. Przy inwestycji pracuje ciężki sprzęt. Specjalna maszyna ułożyła już nowy tor na połowie odcinka Szczytno – Pisz. Na odcinku Pisz – Ełk przygotowano teren na ponad 20 km długości do ułożenia toru.
Pisz
W Bajtkowie, Białej Piskiej, Drygałach, Nowej Wsi Ełckiej i Piszu w miejsce starych powstają nowe perony. Zapewnią one większy komfort obsługi wszystkim pasażerom. Zamontowane zostaną wiaty, nowe oświetlenie oraz czytelna informacja pasażerska. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Biała Piska
Biała Piska
W harmonogramie prac, ku uciesze mieszkańców naszego miasta, znalazła się także budowa przystanku Pisz Wschodni. Ma on zapewnić lepszy dostęp do kolei mieszkańcom pobliskich osiedli. Widoczne są już ścianki peronów, przygotowano instalacje energetyczne i słupy oświetleniowe.
Pisz Wschód
 
Pisz Wschód
Dzięki inwestycji poprawi się dostępność kolei w regionie. Zwiększy się komfort obsługi na 4 stacjach i 14 przystankach na linii Szczytno – Ełk. Wymiana torów pozwoli na bezpieczne prowadzenie pociągów i skrócenie czasu podróży. Z efektów inwestycji za 290 mln zł podróżni skorzystają w II połowie 2019 roku.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt