Data dodania: 21.09.2018  |  wyświetlenia: 2192
15 odcinków specjalnych - 216 kilometrów
Mazurski etap Rajdu Polski - po raz czternasty w Mikołajkach
Fot. www.rajdpolski.pl - Marcin Kaliszka
W ten weekend startuje 75. edycja Rajdu Polski. Bazą wyścigu będą Mikołajki, które już szykują się na przyjęcie zawodników i kibiców. Rajd w Mikołajkach jest siódmą rundą Mistrzostw Europy FIA.
Załogi będą miały do pokonania 15 odcinków specjalnych, których łączna długość wynosi 216 kilometrów. Rywalizacja potrwa trzy dni i rozpocznie się w piątkowy wieczór, chociaż kibice, którzy w Mikołajkach zjawią się rano, mogą obejrzeć przejazd treningowy na oesie Tałty.

Oficjalne rozpoczęcie nastąpi w centrum miasta, później kibice spotkają się pierwszym oesie na torze Arena Mikołajki.
Największych emocji możemy spodziewać się w sobotę - mówią organizatorzy - Na ten dzień zaplanowano osiem odcinków specjalnych w całkiem nowych konfiguracjach. Zupełną nowością będzie oes Mikołajki Max, który rozpoczyna się na północ od Zełwągów. Niedziela to sześć kolejnych prób, między innymi na oesie Gołdap, oraz ceremonia mety, która odbędzie się tradycyjnie na Placu Wolności w Mikołajkach.

Udział w rajdzie potwierdziło pięćdziesiąt sześć załóg z osiemnastu krajów. Jak informują organizatorzy, 75. Rajd Polski jest ważną imprezą, która może przynieść nawet rozstrzygnięcie rywalizacji o tytuł najlepszego kierowcy rajdowego w Europie! Zatem wśród zgłoszonych zawodników znalazły się naprawdę gorące nazwiska – lider FIA ERC Aleksiej Łukjaniuk i zajmujący pierwsze miejsce w punktacji RSMP Jakub Brzeziński.


Oprócz nich na starcie w Mikołajkach pojawią się między innymi Nikołaj Griazin, Jari Huttunen, Norbert Herczig, Fabian Kreim, Chris Ingram oraz Paulo Nobre.

Przygotowano ponad trzydzieści stref kibica, które rozlokowane będą przy odcinkach specjalnych. Prowadzić do nich będą tabliczki ustawione przy głównych drogach dojazdowych do poszczególnych etapów rajdu. W strefie na terenie toru Mikołajki Arena znajdować się będzie lądowisko dla helikopterów wykonujących loty widokowe.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt