Data dodania: 06.11.2017  |  wyświetlenia: 8001
Kolejny etap VIA BALTICA powstanie do 2020 roku
Podpisano umowy na odcinek Kisielnica - Stawiski - Szczuczyn
Fot. GDDKiA
Powstaną kolejne odcinki Via Baltica - najważniejszego połączenia drogowego pomiędzy krajami bałtyckim. Pod koniec października podpisana została umowa na budowę drogi ekspresowej S61 na północ od obwodnicy Łomży - Kisielnica - Stawiski oraz Stawiski – Szczuczyn. Inwestycja za ponad 630 milionów zł przewiduje powstanie 34,4 km drogi ekspresowej.

 

Przebieg trasy VIA BALTICA. Źródło: GDDKiA

Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, w ramach odcinka drogi ekspresowej Kolno - Stawiski o długości 16,4 km powstanie m.in. węzeł drogowy „Kolno” oraz wykonana zostanie część drugiej nitki obwodnicy Stawisk. Na 18 km odcinku Stawiski – Szczuczyn powstanie z kolei węzeł drogowy „Grabowo”. Zadanie obejmuje także wykonanie części drugiej nitki obwodnicy Stawisk oraz przebudowanie fragmentu istniejącej jezdni obwodnicy.

- Przyszła trasa poprawi komfort i bezpieczeństwo podróży, m.in. wyprowadzając ruch ciężki z miejscowości oraz wpłynie na skrócenie czasu przejazdu. Co ważne, przyczyni się do uaktywnienia całego, północno-wschodniego regionu kraju.– komentuje Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk Patrząc szerzej pozwoli także na realizację korytarzy komunikacyjnych w układach południkowym i równoleżnikowym zarazem, łącząc granicę Polski z Litwą z autostradami A2 i A4 po zachodniej stronie kraju

Podpisanie umów dnia 31 października. Źródło: GDDKiA

Obydwa odcinki drogi ekspresowej będą miały dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i nawierzchnię z betonu cementowego, przystosowaną do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś. Oddanie do ruchu obu odcinków planowane jest na IV kwartał 2020 roku.

Nazwa węzeł drogowy Kolno nie oznacza, że droga będzie poprowadzona z miasta Kolno. W rzeczywistości Węzeł Kolno, to odcinek drogi między Kisielnicą, a Stawiskami. - przyp. red.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt