Data dodania: 23.08.2017  |  wyświetlenia: 3557
Powstanie około 5 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej
Gmina Orzysz dostała 1,9 mln dotacji
Gmina Orzysz otrzymała dofinansowanie 1,9 mln zł w ramach Masterplanu dla Wielkich Jezior Mazurskich. Orzysz zainwestuje 3,2 mln zł w polepszenie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Masterplan dla Wielkich Jezior Mazurskich zakłada usprawnienie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej tak, by coraz skuteczniej chronić wody warmińsko-mazurskich jezior. Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisał wstępną umowę na realizację kolejnego etapu tego projektu – dla aglomeracji Orzysz.

– Dla Wielkich Jezior Mazurskich mamy szczególne miejsce w sercach... i w Regionalnym Programie Operacyjnym – żartuje marszałek Brzezin. – Ponad 60 mln euro zarezerwowaliśmy na strategiczne potrzeby stowarzyszenia integrującego gminy leżące wokół tego skarbu naszej przyrody. Troska o czytość wody naszych jezior to priorytet.

Beneficjentem podpisanej w środę umowy wstępnej jest Zakład Usług Komunalnych Spółka Gminy w Orzyszu, dostarczająca w Orzyszu i okolicach wodę i odbierająca ścieki z miasta i Gminy Orzysz. Umowę wstępną w imieniu spółki podpisał prezes Grzegorz Sobotka.

 

Wartość projektu to 3,2 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 1,9 mln zł. W ramach inwestycji powstanie około 5 kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w okolicy plaży miejskiej przy ul. Leśnej w Orzyszu oraz w miejscowościach Mikosze i Grądy Podmiejskie. Prace zakończą się w listopadzie 2019 roku.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt