Data dodania: 09.04.2021  |  wyświetlenia: 3142
Policyjne kontrole w obiektach sportowych
Ćwiczyli wbrew zakazom. Właścicielowi siłowni grozi kara
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Policjanci, wraz z przedstawicielami innych służb, sprawdzają czy na terenie powiatu piskiego działają obecnie siłownie i kluby fitness, które powinny być zamknięte z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne. W trakcie jednej z takich kontroli funkcjonariusze ujawnili otwartą siłownię na terenie Pisza.
Z uwagi na wprowadzone obostrzenia epidemiologiczne policjanci zwracają baczną uwagę na osoby niestosujące się do nakazu zakrywania ust i nosa. W przypadku rażącego ich lekceważenia reagują adekwatnie do sytuacji. Wspólnie z przedstawicielami innych służb funkcjonariusze sprawdzają też siłownie i kluby fitness na terenie powiatu piskiego, które zgodnie z obecnymi restrykcjami powinny być zamknięte.

W czwartek (8 kwietnia br.) w godzinach popołudniowych dzielnicowy, pełniąc służbę ze strażakiem, dokonali sprawdzenia siłowni na terenie powiatu piskiego. W trakcie tych kontroli ujawnili, że jeden z takich lokali w Piszu jest otwarty. W siłowni funkcjonariusze zastali właściciela oraz siedmiu ćwiczących mężczyzn. Wszyscy byli bez maseczek.
Na miejsce przyjechali przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu, którzy sprawdzili stosowne dokumenty okazane przez właściciela oraz osoby ćwiczące. Po ich weryfikacji ustalili, że zgodnie z obowiązującymi przepisami okazane zaświadczenia są niewystarczające do tego, aby siłownia mogła funkcjonować. Obecnie takie obiekty dostępne są jedynie dla zawodników będących członkami kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich.- informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu. - Pracownicy sanepidu poinformowali właściciela, że nałożona zostanie na niego kara administracyjna, która może wynosić nawet 30 tysięcy złotych.
Policjanci będą prowadzili czynności w kierunku popełnienia wykroczenia przez osoby ćwiczące w tej siłowni, a wobec właściciela pod kątem podejrzenia popełnienia przez niego przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Funkcjonariusze sprawdzą też czy właściciel korzystał z rządowej pomocy wsparcia dla siłowni i klubów fitness. W przypadku potwierdzenia zobligowany będzie do zwrotu otrzymanej od państwa dotacji.

Właścicielowi tej siłowni grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do lat 8 oraz kara administracyjna do 30 000 złotych.

Policjanci w dalszym ciągu będą przeprowadzali takie kontrole na terenie powiatu piskiego. Będą sprawdzali obiekty, które zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami powinny być zamknięte.

Źródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt