Data dodania: 06.04.2021  |  wyświetlenia: 1079
Kilka niegroźnych kolizji i nadmierna prędkość
Bezpieczne święta na drogach powiatu piskiego
Minione święta na drogach powiatu piskiego minęły wyjątkowo bezpiecznie. Nie brakowało jednak nieodpowiedzialnych kierowców. Policjanci zatrzymali aż 5 kierujących, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.
W trakcie minionych świąt, na drogach powiatu piskiego, nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Policjanci dbali o to, by na naszych drogach było bezpiecznie. Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali 5 praw jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym oraz wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących.
Uprawnienia do kierowania stracił 58-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Przez miejscowość Mikosze jechał pojazdem marki Mercedes mając na liczniku 105 km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Kolejnym był 31-letni kierowca BMW, który jechał przez tą miejscowość z prędkością 102 km./h. Także został zatrzymany przez policyjny patrol.- informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
W Orzyszu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai. Kierował nim 31-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Pomiar prędkości wykazał 104 km/h. Dwóch następnych kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali w Drygałach. 52-letni mieszkaniec Białej Piskiej, kierujący pojazdem marki Ford, miał na liczniku 102 km/h, a 35-letni kierowca pojazdu marki Audi 103 km/h.

Wszyscy kierowcy, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym stracili prawa jazdy. Do tego ukarani zostali przez policjantów mandatami i 10 punktami karnymi.

Podczas minionych świąt funkcjonariusze zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich wyeliminowali z ruchu w piątek (2 kwietnia br.) po godz. 12.00 w miejscowości Maldanin. Był to 35-letni mieszkaniec Węgorzewa kierujący pojazdem marki Audi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugiego funkcjonariusze zatrzymali w sobotę (3 kwietnia br. ) po godz. 10.00 w Rucianem- Nidzie. 43-letni kierowca pojazdu marki VW Golf miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponad 2 promile miał motocyklista zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej także w sobotę na terenie gminy Ruciane- Nida. 26-latek jechał pojazdem marki Hanway. Jak się okazało złamał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 2017 roku.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie sądowego zakazu kara wzrasta do lat 5.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt