Data dodania: 29.03.2021  |  wyświetlenia: 1249
Nadmierna prędkość i alkohol
Kierowcy bez wyobraźni. Tylko w weekend policja zatrzymała 3 prawa jazdy
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
W weekend policjanci piskiej drogówki zatrzymali kolejne 3 prawa jazdy kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. W ciągu ostatniego tygodnia już ośmiu kierowców straciło uprawnienia za popełnienie tego wykroczenia na drogach powiatu piskiego.
W trakcie minionego weekendu policjanci piskiej drogówki zatrzymali aż 3 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. W konsekwencji stracili prawa jazdy.

Pierwszym z nich był 37-letni mieszkaniec piskiej gminy kierujący pojazdem marki Volvo. W sobotę (27 marca br.) po godz. 15.00 jechał ulicami Pisza z prędkością 106 km/h, czyli przekroczył ją o 56 km/h.
Z taką samą prędkością jechał kierowca pojazdu marki Audi, zatrzymany przez funkcjonariuszy do kontroli drogowej, w niedzielny poranek w miejscowości Maldanin. Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Tego samego dnia przed południem w miejscowości Babrosty patrol zatrzymał do kontroli samochód marki Mercedes, który jechał z prędkością 101 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.- informuje nadkom. Anna Szypczyńska,  oficer prasowy KPP w Piszu.
Wszyscy trzej kierowcy ponieśli konsekwencje za popełnione wykroczenie. Stracili prawa jazdy, ukarani zostali przez policjantów mandatami oraz 10 punktami karnymi.


Prawo jazdy stracił także 24-letni mieszkaniec gminy Ruciane- Nida, ale zupełnie z innego powodu. W sobotę (27 marca br.) tuż po północy kierował pojazdem marki VW Transporter mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, co jest przestępstwem.

Temu kierującemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt