Data dodania: 05.03.2021  |  wyświetlenia: 1567
Przygotowani na walkę z przestępczością narkotykową
Współpraca Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie z Urzędem Miasta i Gminy Ruciane-Nida w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie ustalili, że na terenie ich miasta oraz gminy szerzy się przestępczość narkotykowa. Podjęli więc szereg działań, aby stawić temu czoło. Tylko w tym roku na swoim koncie mają już ujawnioną plantację konopi indyjskich, zabezpieczone znaczne ilości marihuany i amfetaminy oraz zatrzymanych aż 8 kierowców jadących pod wpływem środków odurzających, co pokazuje jaka jest skala zjawiska.

Chcąc zapobiegać przestępczości narkotykowej, wykrywać przestępstwa z tym związane i je eliminować, a także walczyć z problemem uzależnienia od alkoholu policjanci nawiązali współpracę z lokalnym samorządem. Już od ponad dwóch lat Urząd Miasta i Gminy Ruciane – Nida oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rucianem – Nidzie wspierają miejscowych funkcjonariuszy w ich działaniach. Zakupili im sprzęt w postaci przenośnego urządzenia do badania stanu trzeźwości Alcomat Alcoblow oraz ponad 120 testów do badania na zawartość narkotyków o łącznej wartości blisko 5000 złotych. Zarówno alkomat, jak i testery są wykorzystywane efektywnie przez policjantów z Rucianego – Nidy w trakcie ich codziennej służby.

W ten sposób policjanci z Rucianego- Nidy, przy wsparciu lokalnego samorządu, walczą z przestępczością narkotykową i problemem alkoholowym na terenie miasta i gminy. Wszystkim zależy bowiem na bezpieczeństwie.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt