Data dodania: 04.03.2021  |  wyświetlenia: 997
25-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem narkotyków
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie nocą na ul. Dworcowej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Sposób jazdy kierującego tym autem wskazywał, że może znajdować się po działaniem alkoholu.
Za kierownicą passata siedział 25-letni mieszkaniec piskiej gminy. Mężczyzna od początku zachowywał się nerwowo. Okazało się, że jechał nie posiadając uprawnień do kierowania. Kierowca był trzeźwy, ale badanie testerem narkotykowym wykazało obecność amfetaminy w organizmie 25-latka. Pobrana mu została krew do dalszych badań.

W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli torebkę strunową z zawartością białego proszku, którego wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina. Zawiniątko schowane było między fotelami. W rozmowie z policjantami 25-latek powiedział, że w ciągu dnia zażywał amfetaminę, a ten woreczek należy do niego. W tej sytuacji kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Jeżeli badanie krwi 25-latka wykaże, że rzeczywiście był pod działaniem amfetaminy usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli natomiast zabezpieczony przez policjantów biały proszek okaże się amfetaminą dojdzie do tego zarzut posiadania narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt