Data dodania: 15.02.2021  |  wyświetlenia: 5137
Pięć osób trafiło do szpitala
Pisz - Ruciane-Nida: Czołowe zderzenie karetki z oplem
Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek (12 lutego br.) po godz. 10.00 na drodze krajowej nr 58 między Piszem a Rucianem – Nidą, gdzie karetka pogotowia zderzyła się z samochodem osobowym.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że karetka pogotowia marki VW Crafter jechała od strony Pisza w kierunku Rucianego – Nidy. W pewnym momencie samochód ten wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w jadący z przeciwka samochód marki Opel Insignia. Karetką jechały cztery osoby, a oplem podróżował tylko kierowca.Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu przewiezione zostały do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Antoni

A podatki to Państwo komentujący za co płacicie? Na premie w zarządach dróg, czy za to, żeby ta banda leni przygotowywała drogi do jazdy? Kierowcy uczestniczący w wypadku powinni natychmiast pozwać zarządzających drogą. Nie było ani oznaczeń, ani posypane, a lód był na jezdni przez cały tydzień. Wypadków też było więcej.

Xxx

Najlepiej się zesrać i na kota złożyć

realny

Każdy szanujący się driver wie co to znaczy dostosować prędkość do warunków jazdy nie ma tłumaczenia że było jajko na drodze trzeba być tępym idiota żeby jechać w zimę tak jak w lato

KIEROWCA TIRA

Zaraz sie okaże że wszyscy winni tylko nie kierowca karetki. Bez przesady. Przez swoją nieuwage mało nie zabił niewinnego ostrożnie i prawidłowo jadącego człowieka. Że ślisko to żadne tłumaczenie. Dla mnie kierowca do odstawki niestety.

Kazimierz M

Ewidentne niedostosowanie jazdy do warunków. Każdemu się zdarza ale kierowcom karetek nie powinno. Niedomaganie piskich drogowców to już inna sprawa.

Piszak

A może kierowca karetki był po 24h pracy w innej firmie i zamiast odpoczywać ciągnie drugi etat ??? Warto sprawdzić.

Szpachla

Nasz burmistrz oszczędza na wszystkim. Pieniądze na odśnieżanie zainwestował gdzie indziej. Bo ma w du..e podatników. Wszystkie drogi w Piszu są tragiczne. Na ostatnim spotkaniu z wiceburmistrz. Powiedział jasno nie odśnieżać. Drodzy Piszanie gdy ktoś dozna urazu na zdrowiu na nieodśnieżonym chodniku drodze, może odwołać sie o odszkodowanie do właścicieli dróg, chodników.

Alex

Gdyby to nie był Opel Insignia, a np. Opel Corsa, nie byłoby szczęścia w nieszczęściu

Kieorwca

Przyczyna była jedna ! - żaden kierowca nie zawinił bo nawet tego nie był w stanie wyczuć.

Tego dnia jechałem tą trasą około godz. 8:30 [ kierunek Pisz - Ruciane ] i trasa wyglądała idealnie lecz powierzchnia miała nie widoczny nalot coś w postaci lodu. Jadąc zauważyłem jak auto zaczyna się dziwnie zachowywać na drodze. Trzeba była ostro zwolnić. Mogło dojść do większej tragedii przez zaniedbanie służb odśnieżających - w tej sprawie nawalają na każdej linii w tym roku.

soboart

...a jednak mimo analogicznych, tragicznych warunków na drodze, nie wylądowałeś Waść w rowie ani na "czołówce" z innym pojazdem, dlaczego? Bo po prostu UWAŻAŁEŚ, po prostu DOSTOSOWAŁEŚ prędkość i sposób jazdy do panujących warunków. Wina kierowcy karetki nie podlega najmniejszej dyskusji. Jeśli tu bowiem (a na to wygląda) przyczyniła się kwestia braku doświadczenia, to... jakim cudem NIEDOŚWIADCZONY kierowca prowadził POJAZD UPRZYWILEJOWANY ? Szczęście, że nikt nie zginął.

Kierowca

Tak zgadzam się z Tobą iż dostosowałem prędkość ale tak jak wspomniałem tego zagrożenia na drodze nie było widać - większość jechała pewnie, że nawierzchnia jest idealna.

Kierowca zawodowy

To całe szczęście że większość kierowców dostosowała prędkość i styl jazdy do panujących warunków. Bo nie stety drogowcy nie przygotowali drogi do panujących warunków.

Roman

Nawet doświadczeni kierowcy bywają niestety nieuważni rozkojarzeni czy zwyczajnie zmęczeni. Zaraz po kierowcy to duża też tu wina służb drogowych. Nie nadążają z odśnieżaniem nawet głównych dróg wylotowych. Na Kolno wtedy jechałem i szklanka skończyła się dopiero za Wincenty.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt