Data dodania: 25.01.2021  |  wyświetlenia: 1140
50-latek jechał po alkoholu. Miał dożywotni zakaz prowadzenia auta
Fot. w-m.policja.gov.pl
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Kierował oplem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do tego miał blisko 3 promille alkoholu.
Policjanci z Białej Piskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Zafira. Za kierownicą siedział 50-letni mężczyzna, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Do tego złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (22 stycznia br.) przed godz. 11.00 w Białej Piskiej policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Opel Zafira. Sposób jazdy kierującego tym autem sugerował, że najwyraźniej jest on pod działaniem alkoholu.
Po otwarciu drzwi funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości. Od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości 50-letniego mieszkańca gminy Biała Piska wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.- informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego policjanci ustalili, że po raz kolejny złamał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został mu wydany przez Sąd Rejonowy w Piszu w styczniu 2018 roku. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu orzeczonego przez sąd kierującemu oplem grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt