Data dodania: 18.01.2021  |  wyświetlenia: 1409
Policyjny pościg za 29-latkiem z Pisza. W aucie znaleziono narkotyki
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Mimo trudnych warunków na drodze, nie brakuje bezmyślnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu lub narkotykach.
29-latek z Pisza, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło w piątek (15 stycznia br.) około godz. 19.00 w Piszu.
Patrol piskiej drogówki chciał zatrzymać do kontroli drogowej nadjeżdżającego peugeota. Kierowca tego auta widząc oznakowany radiowóz nagle przyspieszył i zaczął oddalać się ze znaczną prędkością. Policjanci natychmiast pojechali za nim wydając mu polecenie do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Uciekając kierowca osobówki jechał z prędkością nie zapewniającą panowania nad samochodem oraz wymuszał pierwszeństwo przejazdu innym uczestnikom ruchu drogowego stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Po kilkuminutowym pościgu ulicami Pisza kierowca pojazdu marki Peugeot zatrzymał się na parkingu. Policjanci ustalili, że jest to 29-letni letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był trzeźwy. Istniało podejrzenie, że znajduje się pod działaniem środków odurzających. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli torebkę strunową z zawartością suszu roślinnego. 29-latkowi pobrana została krew do dalszych badań.

Kierowca peugeota usłyszał już zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz zarzut posiadania marihuany. Jeśli badanie krwi wykaże, że tego dnia kierował autem pod wpływem środków odurzających usłyszy jeszcze trzeci zarzut. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (15 stycznia br.) po godz. 17.00 w miejscowości Drygały policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda Octavia. Samochód ten zwrócił uwagę funkcjonariuszy, ponieważ nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, gdzie obowiązuje znak „Stop”.
Za kierownicą skody siedział 48-letni mieszkaniec Pisza, który jechał z dwoma pasażerami. Już po otwarciu drzwi funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili też, że od września 2020 roku mężczyzna ten ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który złamał.
Sprawdzając dane personalne kierującego w policyjnych bazach danych okazało się, że 48-latek jest poszukiwany przez organy ścigania. Miał bowiem do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu orzeczonego przez sąd mieszkańcowi Pisza grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt