Data dodania: 07.01.2021  |  wyświetlenia: 882
52-latek groził kobiecie pozbawieniem życia
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Policyjny dozór dla 52-letniego sprawcy przemocy, a to tego zakaz zbliżania się do konkubiny i nakaz opuszczenia mieszkania.
Policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten od blisko 2 lat stosował wobec niej przemoc psychiczną. Zdarzyło się nawet, że trzymając w ręku nóż ubliżał pokrzywdzonej. Za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Piscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie nietrzeźwy parter wszczął awanturę. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna jest agresywny i grozi kobiecie pozbawieniem życia.
Na miejscu patrol zastał 52-letniego sprawcę przemocy oraz jego konkubinę. Kobieta była wyraźnie przestraszona. W rozmowie z nią policjanci ustalili, że najpierw doszło między nimi do sprzeczki, a potem wywiązała się awantura, którą wszczął nietrzeźwy partner. Po kłótni wyszedł z domu, ale wrócił. Obawiając się o własne życie i zdrowie kobieta nie chciała go wpuścić do środka, więc zaczął dobijać się do drzwi. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu 52-latka w policyjnym areszcie - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad konkubiną. Śledczy ustalili bowiem, że przemoc w tym związku trwa już od blisko 2 lat. Nietrzeźwy partner potrafi bez powodu wszcząć awanturę. Do tego wyzywa konkubinę, grozi jej pozbawieniem życia oraz kontroluje ją. Zdarzyło się nawet, że trzymając w ręku nóż ubliżał pokrzywdzonej.

Decyzją prokuratora 52-latek objęty został policyjnym dozorem. Zobowiązany został do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu raz w tygodniu. Do tego ma orzeczony zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 m. Zobowiązany został także do natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt