Data dodania: 23.11.2020  |  wyświetlenia: 1729
Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymano w weekend
Miniony weekend na drogach powiatu piskiego obfitował w nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali czterech kierowców, których badanie stanu trzeźwości wahało się od ponad 0,5 do blisko 1 promila alkoholu w organizmie. Byli to mężczyźni w wieku od 30 do 68 lat. Każdy z nich dopuścił się popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Pomimo policyjnych apeli do kierowców, aby nie wsiadać za kierownicę pod działaniem alkoholu funkcjonariusze stale zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących. W trakcie minionego weekendu policjanci, na drogach powiatu piskiego, wyeliminowali z ruchu aż 4 nietrzeźwych kierowców.

Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę (21 listopada br.) przed południem w miejscowości Łupki. Był to 30-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Opel Corsa. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godz. 19.00 na ul. Dworcowej w Piszu patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Renault Megane. Kierował nim 35-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna ten miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Blisko 1 promil alkoholu miał 42-letni mieszkaniec Pisza kierujący pojazdem marki Ford Mondeo. Został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w niedzielę (22 listopada br.) przed godz. 10.00 na ul. Warszawskiej w Piszu.

Podobny wynik badania stanu trzeźwości, czyli blisko 1 promil alkoholu w organizmie, miał także kierowca pojazdu marki BMW, którego policjanci wyeliminowali z ruchu w niedzielę przed południem. Funkcjonariusze zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej w miejscowości Niedźwiedzi Róg. Kierował nim 68-letni mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego.

Policjanci przypominają
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Do tego dochodzi utrata prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 złotych.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt