Data dodania: 17.11.2020  |  wyświetlenia: 1870
Ruciane-Nida: 44-latek znęcał się nad rodziną
Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Ruciane – Nida podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad najbliższymi.
Śledczy zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że 44-latek od czerwca tego roku stosował przemoc wobec żony, 19-letniego syna oraz ojca. Mężczyzna bez powodu wszczynał awantury będąc pod działaniem alkoholu. Wyzywał domowników, krytykował ich i nieustannie niepokoił. W trakcie jednej z wielu takich kłótni złapał żonę rękoma za szyję i zaczął ją dusić. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. Stosując przemoc wobec ojca kilkukrotnie uderzył go kijem powodując u niego obrażenia ręki.

44-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną, synem i ojcem. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Sprawca przemocy był już wcześniej skazany za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Z uwagi jednak na to, że 44-latek czynu tego dopuścił się w okresie tzw. „recydywy” grozi mu kara nawet 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt