Data dodania: 20.10.2020  |  wyświetlenia: 1425
25-latek regularnie okradał sklep. Wyniósł 132 puszki piwa
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Piscy kryminalni przedstawili zarzut kradzieży 25-latkowi. Mieszkaniec Pisza w ciągu miesiąca wielokrotnie odwiedzał jeden z piskich marketów, co zarejestrowały kamery monitoringu. Za każdym razem wynosił zgrzewkę piwa nie płacąc za towar. W ten sposób dokonał kradzieży 132 puszek tego alkoholu o łącznej wartości ponad 250 złotych.
Zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży usłyszał 25-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna ten w ciągu miesiąca dokonał 12 kradzieży w miejscowym markecie i sklepie kosmetycznym.
Ze sklepu samoobsługowego za każdym razem wynosił zgrzewkę 12 sztuk piwa stojącego przy drzwiach. Działał zawsze w ten sam sposób. Wykorzystywał moment, kiedy klient wychodził ze sklepu. On wówczas wchodził do środka, zabierał zgrzewkę i wychodził. W ten sposób dokonał kradzieży 132 puszek piwa o łącznej wartości ponad 250 złotych - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu. - Ten sam 25-latek odwiedził też samoobsługowy sklep kosmetyczny w Piszu, gdzie dokonał kradzieży perfum o wartości blisko 400 złotych. Schował je pod bluzę i nie płacąc za nie wyszedł wykorzystując nieuwagę personelu.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że 25-latek dokonywał kradzieży w krótkich odstępach czasu. Do tego działał w podobny sposób popełniając kilkanaście umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu. Stąd usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży 132 sztuk piwa i perfum o łącznej wartości ponad 600 złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjantom powiedział, że alkohol wypił sam. Nie pamięta natomiast co stało się z perfumami.

Już po raz kolejny w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy pomógł monitoring. Mieszkańcowi Pisza, którego zarejestrowały sklepowe kamery, grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt