Data dodania: 14.10.2020  |  wyświetlenia: 1901
Sprzedawca przywłaszczył sobie telefon klienta
Piscy kryminalni wyjaśnili sprawę przywłaszczenia telefonu komórkowego na szkodę klienta sklepu, w którym sprzedawane są telefony. Sprawcą okazał się 37-letni pracownik tego punktu, który najwyraźniej wykorzystał nieuwagę klienta. Właściciel wycenił wartość skradzionego telefonu na kwotę 750 zł. Przywłaszczenie cudzej rzeczy jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.
Kryminalni z Pisza zakończyli aktem oskarżenia sprawę przywłaszczenia telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku w jednym z piskich sklepów, gdzie sprzedawane są telefony komórkowe. Nieznany wówczas sprawca wykorzystał nieuwagę właściciela telefonu i przywłaszczył go sobie. Pokrzywdzony wycenił utracony przedmiot na kwotę 750 złotych.

Na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego w tej sprawie piscy śledczy ustalili i dotarli do sprawcy przywłaszczenia telefonu komórkowego. Odzyskali też skradziony aparat. Czynu tego dokonał 37-letni mieszkaniec Pisza pracujący w sklepie, gdzie doszło do kradzieży. Mężczyzna nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Powiedział policjantom, że ten telefon komórkowy został mu podrzucony do jego skrzynki pocztowej.

Teraz sprawa trafi do sądu. Za dokonanie zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego wartości 750 zł mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt