Data dodania: 13.10.2020  |  wyświetlenia: 2810
Sytuacja trwała ponad 2 lata
54-latek aresztowany za znęcanie się nad żoną
Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 54-letni mieszkaniec gminy Pisz podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po tym, jak wszczął w domu awanturę znajdując się pod działaniem alkoholu. To kolejny sprawca, który poniesie konsekwencje za stosowanie przemocy domowej. Rodzina objęta została procedurą „Niebieska Karta”.
„Niebieska Karta” to procedura obejmująca szereg czynności podejmowanych i realizowanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem istnienia przemocy w rodzinie. Od początku tego roku policjanci, na terenie powiatu piskiego, „Niebieską Kartą” objęli 202 rodziny. W poprzednim roku było ich nieznacznie mniej, bo 194. Jest to procedura, która ma pomóc osobom doświadczającym przemocy w rodzinie.

W przypadku, kiedy w rodzinie dochodzi do znęcania, mamy wówczas do czynienia z przestępstwem z art. 207 Kodeksu Karnego, który mówi: „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

W powiecie piskim kolejny sprawca poniesie konsekwencje za stosowanie przemocy domowej. Do niepokojącej sytuacji doszło w piątek (9 października) w godzinach wieczornych w jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz, gdzie interweniowali policjanci. Przestraszona kobieta zadzwoniła do oficera dyżurnego piskiej komendy informując, że nietrzeźwy i agresywny mąż dobija się do drzwi domu.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 54-latka znajdującego się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna był agresywny. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu go w policyjnym areszcie. Nie była to pierwsza interwencja dotycząca przemocy pod tym adresem. Funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą „Niebieska Karta”. Pokrzywdzona kobieta złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się psychicznego i fizycznego nad nią przez męża.

Śledczy zebrali materiał dowodowy w tej sprawie. Wynika z niego, że 54-letni mężczyzna od ponad 2 lat, bez powodu, wszczynał awantury w domu będąc pod działaniem alkoholu. Podczas kłótni wyzywał małżonkę oraz groził jej pozbawieniem życia i zdrowia. Do tego wyganiał żonę z domu i zakłócał jej spoczynek nocny. Policjanci ustalili też, że zatrzymany sprawca przemocy uderzał pokrzywdzoną rękoma oraz przedmiotami, a do tego niszczył sprzęty domowe.

Mieszkaniec piskiej gminy usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie przestępstwa znęcania 54-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt